User Tag List

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
22.01.2017, 00:01 1 (permalink)
Farid Ahmedov
  • NeredenAnkara Şubesi
  • Üyelik Tarihi19.01.2017
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar9
En İyi 8 Wordpress Sosyal Paylaşım Eklentisi #permalink (permalink)
en-iyi-8-wordpress-sosyal-paylasim-eklentisi
Bu gün seninle en iyi sosyal medya eklentilerini paylaşmaya kara verdim. Bu söyleyeceklerim Wordpress için geçerli sadece. Wordpress sosyal medya butonları ekleme aslında çok kolay bir işlem. Bunun için yapman gereken sadece sana önereceğim ve eklentiler listesinin en iyilerinden birini seçmen ve kolaylıkla kurulumunu yaparak kullanman. Bundan önce birkaç soruya senin için cevap vermek istiyorum.

Çünkü biliyorum ki, aklında bir çok soru var. Wordpress sosyal paylaşım eklentisi kursak yada kurmasak ne olur? Sosyal medya butonları bize ek olarak ne getirir? Bu Wordpress sosyal paylaşım butonlarını kuruyoruz da ücretsiz mi ? gibi soruların hepsini cevaplandıracağım. Eminim bu yazım sana faydalı olacaktır.

Çünkü bu butonlar sitenin gelişiminde çok büyük artı sağlayacak. İlk önce söylediğim soruların cevabını sana söyleyeceğim daha sonrasında ise eklentileri sırasıyla detaylı şekilde senin için sıralayacağım. Eğer Wordpress sosyal paylaşım eklentisinin bize ne gibi artılar kazandırdığını biliyorsan aşağıdaki kısmı atlayarak direkt eklentilerin sıralamasına ve haklarında bilgiye geçe bilirsin. Boşuna vakit kaybetmeni istemem.

Sosyal medya eklentilerinin artısı nedir? - En iyi Wordpress sosyal paylaşım eklentisi

Bir düşün. Araştırma yapıyorsun yada her hangi bir şey hakkında bilgiye ihtiyacın var. Arama yaptın ve ihtiyacın olan bilgiyi buldun. Yararlandın ama hiç aklına gelmedi bunu birileriyle paylaşmak. Yani birilerinin de bu bilgiyi görmesini sağlamak aklına bile gelmedi. İşte bunun nedeni sosyal paylaşım butonları. Çünkü bu sitede sosyal paylaşım butonları yok ve bu yüzden de paylaşım yapmak senin aklına bile gelmiyor. Eğer biz sitemizde yazılarımız her hangi bir kısmına bu butonları eklersek ve okurlarımız yazımızı okuyup, beğenirse bu butonları gördüğü taktirde paylaşım yaparak bu bilgiyi arkadaşlarıyla da bölüşmek isteyecektir.

Böylelikle bizim site trafiğimiz artacak. Şöyle düşün birisi yazını okudu ve paylaşım yaptı ve bunu birisi gördü. O da senin sitene geldi siteni beğendi ve siteni sık sık ziyaret eden okurların biri oldu. Sosyal paylaşım butonlarının önemi işte bu kadar büyük. Geçelim diğer sorumuza.

Peki bu eklentileri ücretli mi? - En iyi Wordpress sosyal paylaşım eklentisi

Tabii ki, her eklenti gibi Wordpress sosyal paylaşım eklentilerinin de ücretli olanı var. Ama biz Wordpress sosyal medya eklentilerinin ücretsiz olanlarını kuracağız. Ücretsiz eklentilerin de en iyilerinin neredeyse ücretliler gibi çok özellik sunduğunu artık biliyoruz zaten. Çünkü bu konuda yani sosyal medya butonları konusunda ücret ödemene gerek yok.

Evet işte şimdi eklentilerimize geçe biliriz. Bu sıralamayı her hangi bir şeye göre yapmayacağım. Hepsi zaten bu konuda en iyileri.

NOT: Eklentileri görüntülemek ve Wordpress indirme sayfasına gitmek için eklenti isminin üzerine tıklaman yeterli.

AddToAny Share Buttons - En iyi Wordpress sosyal paylaşım eklentisi

Eğer çok fazla sosyal ağ üzerinde paylaşım yapılmasını istiyorsan bu eklentiyi şiddete tavsiye ederim. Çünkü gördüğünde inanamayacağın kadar sosyal ağ seçeneği mevcut. İster Facebook, Twitter, Pinterest gibi çok yaygın sosyal ağları kullana bilir istersen de bir çokları tarafından tanınan ve çok sık kullanılan Linkedin, Tumblr gibi çok ama çok fazla seçeneği değerlendire bilir ve istediğin kadarını sitene eleye bilirsin.

Sosyal-paylaşim-eklentileri

Resimde gördüklerin sadece eklentinin bize sunduğu seçeneklerin 30%'luk kısmı. Bunun yanı sıra tabii ki responsive tema destekli bir eklenti. Yani her ekran boyutuna uygun şekil ala biliyor.

Social Warfare - En iyi Wordpress sosyal paylaşım eklentisi

Wordpress sosyal paylaşım eklentileri listemdeki bir diğer yeri Social Warfare eklentisine verdim. Bu eklenti şu an sitemde kullandığım eklenti. Ben de senin gibi Wordpress sosyal paylaşım eklentisi ararken çok düşündüm. Son kararım bu eklenti oldu. En sevdiğim özelliği yazı alanı kısmını tamamen kaplaması ve görsel özelliği. Üzerine gelince paylaşım yapılacak ağların isimleri açılıyor.

Eğer bilgisayar kullanıyorsan yazının yan kısmında paylaşım butonlarının sabitlendiğini göre bilirsin. Ayni zamanda hem bilgisayar hem de mobil cihazlarda bu sosyal paylaşım butonlarını sabitleye bilirsin.Sosyal-paylaşim-eklentileri Benim için yeterli olsa da belki senin için sorun olur diye söylüyorum sadece 6 tane paylaşım butonu sunuyor ki, zaten bunlardan 5 tanesi en çok kullanılan Twitter, Facebook, Google+, Linkedin, Pinterest. Diğer 1 tanesi ise benim de ismini yeni duyduğum Stumble. Resimden de gördüğün gibi sitenin yazı kısmım alt bölümünü tamamen kaplıyor. Zaten benim en hoşuma giden yanı da bu.

Share Buttons by AddThis - En iyi Wordpress sosyal paylaşım eklentisi

Sosyal-paylaşim-eklentileri

Share buttons eklentisi ise bir diğer gelişmiş Wordpress sosyal paylaşım eklentisi. Bu eklenti sayesinde paylaşım butonlarını hem yazının başında hemde sonunda görüntüleye bilirsin. Aynı zamanda yazının sol kısmına da sabitleye bilirsin. Facebook, Twitter, Pinterest ve başka bu gibi seçenekler sunuyor. Bunun yanı sıra butonların yanında ne kadar paylaşım yapıldığını da göstere bilirsin.

Bu eklenti çok fazla kişi tarafından kullanılıyor ve 200.000 etkin kurulum sayısına sahip. Bu eklentide tek beğenmediğim özellik tek tıklamayla kapata bilmememize rağmen mobil cihazlarda sol tarafından sosyal paylaşım butonlarının çıkarak yazının okunmasına az da olsa engel olması. Ama tabii ki, mobil cihazlarda da bunu daha sonradan kapatmak mümkün.

Simple Share Buttons - En iyi Wordpress sosyal paylaşım eklentisi

Bu eklenti sayesinde Wordpress sosyal paylaşım butonlarını istediğin gibi görüntüleye bilirsin. Yani bu eklenti sana tanınmış sosyal ağları sunuyor ve 8 tane görsel tip sunuyor. Bunun yanı sıra istersen butonların simgelerini de kendin seçe bilirsin. Aynı zamanda eklenti içerisinde resimden de gördüğün gibi butonların yanına yazı ekleye bilirsin.

Sosyal-paylaşim-eklentileri

Eklenti bizlere butonları istediğimiz konumda yerleştirme imkanı da sunuyor. Zaten kullanıcı sayısı da çok fazla. Tam 100.000 den fazla kullanıcısı var. Bunun yanı sıra eklentinin bize sunduğu bir çok gelişmiş ayarı da yapa bilirsin.

WPUpper Share Buttons - En iyi Wordpress sosyal paylaşım eklentisi

Bir diğer sosyal paylaşım eklentimiz olan WPUpper Share Buttons diğerlerinden biraz daha farklı görsel seçenekleri bizlere sunuyor. İster sitenin sol yada sağ tarafına sabitleye bilir istersen alt üst kısımlara ekleye bilirsin. Görsel anlamda farklı seçenekler sunuyor bizlere.Sosyal-paylaşim-eklentileriMesela resimdeki gibi yada farklı türlerde ekleye bilirsin. İster paylaşım butonlarının yanında me kadar paylaşıldığını göstere bilir, istersen de bunu kaldıra bilirsin. Yani bu sosyal medya eklentisi de bizlere iyi ama bir o kadarda farklı özelleştirme seçenekleri sunuyor.

Social Share Buttons & Popup - En iyi Wordpress sosyal paylaşım eklentisi

Bu eklenti diğer eklentiler gibi aşağı yukarı aynı görüntüyü bizlere sunuyor. Bize sadece 5 tane sosyal ağ ekleme imkanı sunuyor. Bu sosyal ağlar Facebook, Twitter, Google, Pinterest, Linkedin. Bu eklentiyi diğerlerinden ayıran özelliği üzerine gelince insanların gözüne hoş gelecek animasyon sunması. Premium sürümüne yükseltirsen daha da çok faydalana bilirsin ama benim söylediğim özellikler zaten ücretsiz sürüm içindi.

Yazıya başlamadan söylediğim gibi bu yazımda ki, amaç ücretsiz şekilde en iyi sonucu elde etmekti. Çünkü ücretli şekilde bunu yapmak kolay zaten.

AccessPress Social Share - En iyi Wordpress sosyal paylaşım eklentisi

Bu eklenti aslında diğerlerine benziyor. Benzememesi de mümkünsüz bu kadar eklenti var ve hepsi bir birinden farklı olamaz. Ama bu eklentiyi tabii ki, diğerlerinden farklı kılan özellikleri var. Sosyal-paylaşim-eklentileriaccesspress-social-share-2Resimden de gördüğün gibi farklı tasarımı ve AddToAny hariç diğerlerine baktığımızda daha çok sosyal paylaşım ağ seçeneği sunuyor. Bunun yanı sıra bize farklı görünüm tipleri sunması çok hoşuma gitti.

Sassy Social Share - En iyi Wordpress sosyal paylaşım eklentisi

Bu eklentiyi bu listeye eklememde tek sebep çok ama çok fazla sosyal ağ seçeneğini ve çok ama çok geliştirme seçeneğini bizlere sunması. İstediğin gibi bu eklentiyi özelleştire bilirsin ve ücret ödemeni gerektirecek bir durum da yok. Sosyal-paylaşim-eklentileri

Yani eğer çok fazla sosyal ağda paylaşılmak istiyorsan en tanınmışından tutmuş bir çokları tarafından tanınmayan ağlar bile var.

> Bu yazım da bu kadardı. Umarım senin için yararlı olmuştur. Bu eklentilerden iyi sonuç alman için sadece yapman gereken birazcık kurcalamak. Emin ol bu yöntemle sitenin ziyaretçi sayında artış olduğunu kendin fark edeceksin.

Eğer siteni geliştirmek için benim kullandığım ve gerçekten en iyi şekilde siteni geliştirecek eklentileri "En İyi Wordpress Eklentileri Listem - Sadece En İyileri" isimli yazımda paylaştım. İstersen bir göz ata bilirsin.

Kaynak: www.bilmediginhersey.com
Hızlı PM Gönder
Gönder
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok Cevap Yazma Yetkiniz Yok Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
BB code is Açık Smileler Açık [IMG] Kodları Açık HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Forum Kuralları
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
WordPress SEO Eklentisi ( En iyi eklentilerden ilk 30 da seçildi. ) haydufyteam Wordpress Eklenti 0 12.03.2014 03:56
Seo İpucu : WordPress Super Cache Eklentisi hpakteknoloji Google Optimizasyon ve Sandbox 2 13.09.2013 17:44
Satılık Alkışlarlayaşıyorum Tarzı Wordpress Sosyal Paylaşım Teması serhat_331 Alışveriş Genel 0 3.06.2013 16:57

Forum Saati: 14:39. Zaman dilimi GMT +3 olarak ayarlanmıştır.
Powered by vBulletin™ Version 3.8.7
Copyright © 2018 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Kilo Nasıl Verilir btcfrm sihirlibardaklar.com instagram takipçi satın al film izle