astropaykartsatis.net
Anketimiz: Hangisidir iyisi?
FDC 14 35.90%
Ev1 25 64.10%
Katılımcı sayısı: 39. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

User Tag List

Like Tree3Likes

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa
6.01.2005, 00:12 1 (permalink)
ShadowSong
  • Üyelik Tarihi18.05.2004
  • Yaş36
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar380
En iyi Hosting Firması #permalink (permalink)
Arkadaşlar bu Ev1 ile FDC arasında bir çekişme söz konusu, bende diyorumki herkez bu yukarıdaki ankete oyunu bildirsin (ama namuslu olun oy verirken) bundan sonraki arkadaşlarda sunucu kiralarken rahat etsinler.

Pamuk eller oya
Hızlı PM Gönder
Gönder
6.01.2005, 11:08 2 (permalink)
Ovetto
Ovetto Üyeliği durduruldu
  • Üyelik Tarihi11.07.2004
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar1,481
Çekişmemi? Yapmayın. EV1 ile FDC karşılaştırılamaz. EV1 dünya'nın bir numarasıdır. Dergide okuduğuma göre EV1 şuan 20.000 üzeri sunucu barındırıyor. FDC overselling yapan, cogent ağırlıklı, servis sürekliliği düşük, illegal materyallere göz yumarak sorunlar yaşayan bir veri merkezidir.

Daha fazla neden ve fark için webhostingtalk forumlarına göz atabilirsiniz.
Hızlı PM Gönder
Gönder
6.01.2005, 11:13 3 (permalink)
hotweb
  • Üyelik Tarihi20.08.2004
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar494
Bende Ovetto nun her soyledigine katiliyorum ev1 birinci sinif firma fdc nin kacinci sinif oldugu belli degil. Belki ev1 ile theplanet karsilastirilabilir?
Hızlı PM Gönder
Gönder
6.01.2005, 13:56 4 (permalink)
darXis
  • Üyelik Tarihi6.05.2003
  • Yaş39
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar553
FDC nedir?
Overselling yapar demişsiniz, çalışıpda bundan şikayetçi olan kim var? Madem overselling yapiyor ufak bir hesap yapalım birlikte :
10Mbit paylaşımsız bir hattın harcayağı maksimum trafik nedir? 3.2 TB
FDC nin 100Mbit paylaşımlı serverlarında üst limit kaçtır ? 10TB
100Mbit paylaşımsız olsaydı nekadar trafik harcardık? 32Tb

Nerede overselling? Eğer bu overselling ise kurban olayım ben buna.
Yok 100Mbit line'a 30 server bağlıyorlar overselling yapıyorlar diyenler "bol keseden atmayınız".

Ev1'in kahrolası Amerikan Prensiblerine bağlı olarak hareket etmesi de ayrı bir konudur. Türk insanıyız samimiyeti severiz sıcak kanlıyız. Ev1'den birisi ile Msn'de konuşan var mı? aranızda? ya da dedicated alırken pazarlık yapabileceğiniz kaç yer var

Ovetta arkadaşım yazmışsın FDC illegal materyallere göz yumuyor diye. EV1 göz yummuyor mu? elbette yumuyor.

Ev1 şu koşullarda iyi :
-Az trafik harcayacaksın 100-200 gb
-atak almayacaksın (tabiki bunun icin siten olmaması yada olağan üstü güçlerin olmaması gerekiyor)

Oversellingin kralı burda, limitiniz kadar band harcayın ve sonra olacaklara hep birlikte şahit olalım.

Sırf biz değiliz bunu yaşayan bir çok kişi var.. Lokasyon olarak çok yakınımda olan linehost.net, bayileri ile birlikte 1000 Civarı domain host eden bir firma. mail atıp sorun isterseniz "ev1 i nasıl tanırsınız" diye. emin olun sorduğunuza pişman olacaksınız.

Ayrıca FDC için cogent ağırlıklı denmiş. Komedi direk bol keseden sallama. Gidip biraz araştırın arkadaşlar webhostingtalk'da iki post okuyup yazı yazmayın lütfen. Cogent'i Ircd networkunde ve 5Mbit paylaşımsız hatlarda kullanır ağırlıklı olarak.

Neyse acil işim çıktı daha yazmak isterdim..

afiet...
melek20 likes this.
Hızlı PM Gönder
Gönder
6.01.2005, 15:10 5 (permalink)
nsbil
nsbil Guest
  • Mesajlarn/a

Çekişmemi? Yapmayın. EV1 ile FDC karşılaştırılamaz. EV1 dünya'nın bir numarasıdır. Dergide okuduğuma göre EV1 şuan 20.000 üzeri sunucu barındırıyor. FDC overselling yapan, cogent ağırlıklı, servis sürekliliği düşük, illegal materyallere göz yumarak sorunlar yaşayan bir veri merkezidir.

Daha fazla neden ve fark için webhostingtalk forumlarına göz atabilirsiniz.

tamamen katiliyorum
6.01.2005, 20:42 6 (permalink)
ShadowSong
  • Üyelik Tarihi18.05.2004
  • Yaş36
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar380
Arkadaşlar şunu belirteyim ki bu başlığı açtığımda birçokyerde araştırma yapmış haldeydim sonra Ovetto arkadaşımın önerisi üzerine tekrar webhostingtalk forumlarına girdim ve yaklaşık 6 saat gezdikten sonra şu kanıya vardım;
DÜNYA ÜZERİNDE ADAM GİBİ BİR HOST FİRMASI YOK (webhostingtalk forumları sonucudur bu)

Bakın, ben size oraya buraya göre değil, size göre nedir diye sordum. Benim 2 kiralık sunucum var birisi planet diğeri servermatrix' de (ki matrix planet yan firması) hiçbir sorun yaşamıyorum ama forumlarda kimi postlarda bu 2 firmaya (yine 'ki' bana göre dünyanın en iyileri arasındadırlar) öyle laflar etmişler ki hayatta bunlarla çalışmazsınız.

Tekrar diyorum, bu firmalarla çalışanlara GÖRE hangisi daha iyi?
Hızlı PM Gönder
Gönder
7.01.2005, 00:06 7 (permalink)
winsock
  • Üyelik Tarihi12.11.2004
  • Yaş37
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar477
darxis birader senle oturup bir yerde bircay icelim ev1 ile fdc karsilastirilamaz cunku fdc herzaman sizin icin calisir ev1 para icin . Cunku fdc nin sahibine mail atabilirsiniz hatta msn veya icq yoluyla konusabilirsiniz. FDCde ticketler ucretsizdir ve aninda cevap gelir . FDC hakkinda soylenenlere asla inanmam cunku ben zerre kadar hatalarini gormedim . ev1 gibi diskinize bozuk dedikten sonra sizden para almazlar yeni bir disk icin . gercek anlamda hizmetleri kalitelidir. isterse 100 Mbit e 500 tane makina baglasin benim sunucumda sorun olmadiktan sonra neyse darxis tanisalim seninle birader
iyi calismalar
melek20 likes this.
Hızlı PM Gönder
Gönder
21.01.2005, 12:06 8 (permalink)
MultiPHP
  • Üyelik Tarihi12.06.2004
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar46

Arkadaşlar bu Ev1 ile FDC arasında bir çekişme söz konusu, bende diyorumki herkez bu yukarıdaki ankete oyunu bildirsin (ama namuslu olun oy verirken) bundan sonraki arkadaşlarda sunucu kiralarken rahat etsinler.

Pamuk eller oya

Hızlı PM Gönder
Gönder
24.01.2005, 01:55 9 (permalink)
Cahil
  • Üyelik Tarihi26.12.2004
  • Yaş59
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar116
Bende katılıyorum, FDC ile EV1 in isimleri bile yanyana anılamaz. EV1 e tek rakip Theplanet tir.
Hızlı PM Gönder
Gönder
24.01.2005, 02:16 10 (permalink)
darXis
  • Üyelik Tarihi6.05.2003
  • Yaş39
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar553
ev1 ile theplanet yarışıyorlar haklısınız;
kazıklamakta
melek20 likes this.
Hızlı PM Gönder
Gönder
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Seçenekler