Geri Dön   iyinet.com Webmaster Forum > Sosyal ve Güncel > Söz Sende > Uzaktayım

LinkBack Seçenekler
  #1 (permalink)  
Alt 18.06.2008, 18:37
AksamGunesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Gaziantep
Tecrübe Puanı: 8
AksamGunesi is an unknown quantity at this point
Standart 6.jandarma komando alayı kırkagac/manisa CENKHAN KARACAN

Merhaba arkadaşlarım...

Mayıs ayında erken gitmek için askerlik şubesine başvurmuştum.Sonuc cıkmamıştı bu sabah tekrar gittim. Ve bilgilerimi kaydedip MANİSA / KIRKAGAC birligin dediler. Araştırdım sordum pekte pekin yer degilmiş

Ben 45 gün yada 3 ay yapacagım birşey olmaz dedim ama ...Kısa bir süre internete ara vermek zorundayım

Askerlik bu gidipte dönmemek var. Allaha şükürler olsun çok iş yaptım dolandırıldım ama kimsenin 3 kuruş parasına el koymadım. Çok arkadaşım oldu iyinette sorunlar cıktı. Yinede mutluyum.

Sözün kısası Allaha emanet olun Dost Kalın ... Hakkınızı helal edin...

Cenkhan KARACAN / (cengizhan)

Not : Lütfen banlanacaksam eger bu mesajımı silmeyin.Dostlarımın görmelerini istiyorum.Haber vermedigim onlarca kişi var ...

#2 (permalink)  
Alt 18.06.2008, 18:44
myguitar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Ankara
Tecrübe Puanı: 9
myguitar is an unknown quantity at this point

Öncelikle hayırlı teskereler dilerim.

Bende 311.kısadönem olarak manisa batı kışla'da yaptım askerliğimi, kırkağaç komando yetiştiriyor bildiğim kadarıyla ve gerek tedavi için gerekse oraya gidip komando olamayacak askerler geri geliyordu batı yada doğu kışlaya böyle bir imkanın olursa hiç durma..
  #3 (permalink)  
Alt 18.06.2008, 18:47

anladım tşk ederim. Hayırlısı olsun ..

#4 (permalink)  
Alt 18.06.2008, 18:50
Permission - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: izmir
Tecrübe Puanı: 14
Permission is on a distinguished road

Evet manisa kırkağaç jandarma komando yetiştiriyor. Sen sen ol öyle geri hizmetli askeri olma derim komando tiplerine giremeyen batıya gider diye bir şey yok sölim. Dogudada batıda geri hizmet askerlerine ihtiyac vardır. ( bulaşıkcı vsss.. işlerine bakar) Ama askerlikte yapılan her görev kutsaldır bunu unutmayın.

Saglıgında sorun yoksa paşalar gibi git paşalar gibi gel derim herkes ölümden korkar ama kaderinde varsa askerde olmak vatan saolsun yoksa zaten sag saglım ailene dönersin.

Sakın doguya gitmiyeyeim diye saglıgımda sorun var vss işlerine girmeyin. Dogudada askerlik yapan bu vatan evladı.

Hiç korkulcak bir yere degil sadece sıcaklardan kendini koru geri hava cıva.

Bende izmir Yeni foşa 7.jandarma komander er egitim alayında yaptım. Foça egitimi Kırkağaça göre 2. kat daha agırdır.

Hayırlı teskereler.
  #5 (permalink)  
Alt 18.06.2008, 18:55

yok ne demek ya isteseler seve seve giderim doguya . Gönüllü gitmek istesem göndermezler diye korkuyorum..

#6 (permalink)  
Alt 18.06.2008, 22:53
sonsuzhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: burdan yak
sonsuzhost is an unknown quantity at this point

1978/3 olarak acemi birliğim 6.jandarma komando alayı kırkagac/manisaydı

evet birlik hem jandarma hemde jandarma komando yetiştiriyor ilk ay herkes geldiği gibi başlıyor (yani jandarma olarak gelen jandarma eğitimi, komando olarak gelen komando eğitimi almaya başlıyor) ilk ayın sonunda komando olupta performansı yetersiz olanlar yada sağlık problemleri tespit edilenler jandarma birliğine kaydırılıyor yine jandarma eğitimi alırken komando olabilecek özellikteki kişilerde komando bölüklerine kaydırılıyor.

Ben jandarma olarak başladım ay sonunda bölük assubayı ve bölük çavuşu benim önümde yaptılar pazarlığı bölük assubayı bu jandarma timinde mayıncı olsun dedi bölük çavuşu komutanım bu adamın kafası çalışıyo performansıda iyi mayıncı olmasın harcanmış olur dedi biraz konuştuktan sonra çavuş assubaya komutanım bunu komando ihtisas bölüğüne gönderelim dedil ve komando ihtisas bölüğüne geçirildim (ama aldığım ihtisas eğitimini söylemem artık kanasçımı desem ne desem :p)

banada ilk birliğe gitmeden önce kırkağaç deyince herkes hapı yuttun diyordu bende bişi olmaz diyordum ama gerçektende komando birliklerinde doğal olarak aşırı performans bekleniyor askerlerden ve gerçekten zorlu eğitimler veriliyor ne olursa olsun çok çok ama çok sabırlı olacaksın fiziksel sınırlarının çok zorlanacağından emin ol intikal eğitimlerinde saatlerce gece/gündüzün soma dağlarında geçecek gerçek anlamda KRAMP denen olayın ne olduğuna şahit olacan

Bizim dönemimizde kısaca "BUNLAR KIRKAĞAÇ KASI" derlerdi yoğun fiziksel aktiviteden ötürü kasların seninde hayret edeceğin şekilde gelişecek. özellikle karın bölgemde ve bacaklarımda kırkağaçta oluşmuş olan ve hala çok güçlü olan kaslarımla sürdürüyorum hayatımı

#7 (permalink)  
Alt 19.06.2008, 11:49

Alıntı:
sonsuzhost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
1978/3 olarak acemi birliğim 6.jandarma komando alayı kırkagac/manisaydı

evet birlik hem jandarma hemde jandarma komando yetiştiriyor ilk ay herkes geldiği gibi başlıyor (yani jandarma olarak gelen jandarma eğitimi, komando olarak gelen komando eğitimi almaya başlıyor) ilk ayın sonunda komando olupta performansı yetersiz olanlar yada sağlık problemleri tespit edilenler jandarma birliğine kaydırılıyor yine jandarma eğitimi alırken komando olabilecek özellikteki kişilerde komando bölüklerine kaydırılıyor.

Ben jandarma olarak başladım ay sonunda bölük assubayı ve bölük çavuşu benim önümde yaptılar pazarlığı bölük assubayı bu jandarma timinde mayıncı olsun dedi bölük çavuşu komutanım bu adamın kafası çalışıyo performansıda iyi mayıncı olmasın harcanmış olur dedi biraz konuştuktan sonra çavuş assubaya komutanım bunu komando ihtisas bölüğüne gönderelim dedil ve komando ihtisas bölüğüne geçirildim (ama aldığım ihtisas eğitimini söylemem artık kanasçımı desem ne desem :p)

banada ilk birliğe gitmeden önce kırkağaç deyince herkes hapı yuttun diyordu bende bişi olmaz diyordum ama gerçektende komando birliklerinde doğal olarak aşırı performans bekleniyor askerlerden ve gerçekten zorlu eğitimler veriliyor ne olursa olsun çok çok ama çok sabırlı olacaksın fiziksel sınırlarının çok zorlanacağından emin ol intikal eğitimlerinde saatlerce gece/gündüzün soma dağlarında geçecek gerçek anlamda KRAMP denen olayın ne olduğuna şahit olacan

Bizim dönemimizde kısaca "BUNLAR KIRKAĞAÇ KASI" derlerdi yoğun fiziksel aktiviteden ötürü kasların seninde hayret edeceğin şekilde gelişecek. özellikle karın bölgemde ve bacaklarımda kırkağaçta oluşmuş olan ve hala çok güçlü olan kaslarımla sürdürüyorum hayatımı

sizin o komutanlar ordamıdır halen acaba

#8 (permalink)  
Alt 19.06.2008, 11:50
blink - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

blink is on a distinguished road

askerlik tamamı ile şans işidir dostum, yerin hiç bir önemi yoktur, alt ranza da yatan la üst ranza da yatanın askerliği birbirine çok zıt ve rahatlık zorluk bakımından çok alakasız olabilir..

jandarma bizim teskilat hosgeldin bizim teskilata .. vatani görevinde basarılar dilerim toruncum :p.. şafak 43 :p

#9 (permalink)  
Alt 19.06.2008, 12:15
visitistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: Bebek
Tecrübe Puanı: 11
visitistanbul is on a distinguished road

Alıntı:
blink Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
askerlik tamamı ile şans işidir dostum, yerin hiç bir önemi yoktur, alt ranza da yatan la üst ranza da yatanın askerliği birbirine çok zıt ve rahatlık zorluk bakımından çok alakasız olabilir..

jandarma bizim teskilat hosgeldin bizim teskilata .. vatani görevinde basarılar dilerim toruncum :p.. şafak 43 :p
Vay vay vay ŞAFAK he 43 he helal olsun bitmiş..

AkşamGÜneşi kardeşim Aslanların bol olduğu yere Aslan olmaya gidiyorsun... Vatan'ımın her yeri aynı yok pek tekin yer değilmiş cümleleri sana yakışmaz... Elhamdülillah Vatan'ımın heryerini tekin bıraktı ilk önce ALLAH cc sonra Atatürk (Ruhu Şad olsun nur içinde yatsın)...
Onun için Aslan gibi git Aslan gibi gel Vatan Görevi bu başka birşey değil...

#10 (permalink)  
Alt 19.06.2008, 14:23
sonsuzhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden: burdan yak
sonsuzhost is an unknown quantity at this point

Alıntı:
visitistanbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Vay vay vay ŞAFAK he 43 he helal olsun bitmiş..

AkşamGÜneşi kardeşim Aslanların bol olduğu yere Aslan olmaya gidiyorsun... Vatan'ımın her yeri aynı yok pek tekin yer değilmiş cümleleri sana yakışmaz... Elhamdülillah Vatan'ımın heryerini tekin bıraktı ilk önce ALLAH cc sonra Atatürk (Ruhu Şad olsun nur içinde yatsın)...
Onun için Aslan gibi git Aslan gibi gel Vatan Görevi bu başka birşey değil...
Tabiki bizde kötü yada arkadaşımızın gözünü korkutmak amacı ile yazmadık bunları sadece alacağı eğitim hakkında bilgisi olsun gidince şaşırmasın diye yazdım vatanımızın her yeri bir.

Yalnız birliğindede sık sık söyleyecekler sana KOMANDOLUĞUN hakkını ver yani bitirip geldiğinde burda komandoydum diye anlatırken diğer taraftan oradaki terimle cep komandoluğu yapma.