astropaykartsatis.net
User Tag List

Konu Kilitli
Toplam 7 Sayfadan 1. Sayfa
19.12.2007, 05:24 1 (permalink)
Permission
  • Üyelik Tarihi11.12.2004
  • Yaş36
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar4,806
Opera: ''Internet Explorer kaldırılsın'' #permalink (permalink)

Opera: ''Internet Explorer kaldırılsın''Opera, AB Komisyonu'na Internet Explorer için Microsoft'u şikayet etti..

Ücretsiz internet tarayıcısı Opera, AB komisyonuna başvurarak Microsoft'u tekelcilikle suçladı ve Internet Explorer'ın (IE) Windows işletim sistemlerinden kaldırılmasını talep etti.

Firma, AB komisyonuna yaptığı başvuruda Microsoft'un internet standartlarına uymadığını ve Windows işletim sisteminin insanları Internet Explorer kullanmaya zorladığını iddia etti. Opera ek olarak Windows işletim sistemlerinden Internet Explorer internet tarayıcısının kaldırılmasını istedi.

İnternet tarayıcıları sektöründe Internet Explorer açık ara pazar lideri konumunda. Onu Firefox ve Opera takip ediyor.

Hürriyet

Bence iyice cıvıttılar ya işletim sisteminde browser olmadan nasıl nete girilir rakip firmalar kendilerini geliştirmek yerine hazır pazardan yer kapma için belli başlı zorlama ile bir engel koymaya çalışıyorlar.

İyi yapan kazanır.

gecen haberde windows tan mediye player kaldırısıl diyen player satanalr cıkmıştı bence sacmalıyorlar
Hızlı PM Gönder
Gönder
19.12.2007, 06:37 2 (permalink)
karaLi
  • Üyelik Tarihi13.02.2006
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar801

Bence iyice cıvıttılar ya işletim sisteminde browser olmadan nasıl nete girilir rakip firmalar kendilerini geliştirmek yerine hazır pazardan yer kapma için belli başlı zorlama ile bir engel koymaya çalışıyorlar.

İyi yapan kazanır.

gecen haberde windows tan mediye player kaldırısıl diyen player satanalr cıkmıştı bence sacmalıyorlar

Yorumunun tamamına katılıyorum. Çalışan kazanır. Kendisini akıllı sanıyor sanırım bu Opera
Hızlı PM Gönder
Gönder
19.12.2007, 08:21 3 (permalink)
Unutmam
  • Üyelik Tarihi7.01.2006
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar816
Opera kim ki Adamın işletim sistemi istediği tarayıcıyı yükler kim karışır.
Hızlı PM Gönder
Gönder
19.12.2007, 08:54 4 (permalink)
Batux
  • Üyelik Tarihi25.11.2007
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar1,055
operada yazsın bi işletim sistemi kendi operasını koysun dimi
Hızlı PM Gönder
Gönder
19.12.2007, 10:36 5 (permalink)
nokie
  • Üyelik Tarihi23.03.2005
  • Yaş33
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar830
firefox olsa onada eyvallah diyeceğimde, bide opera opera ilk önce şu tasarım kodlamalarını doğruca bir yorumlayabilsinde ondan sonra bu tür girişimler yapsın, sırf bu operada sitenin tasarımı düzgün çalışsın diye yapmadığım şey kalmıyor, bide başımıza bu çıkarsa yandık yani.
Hızlı PM Gönder
Gönder
19.12.2007, 13:11 6 (permalink)
Unyesil
  • NeredenOrdu Şubesi
  • Üyelik Tarihi19.11.2007
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar683
Firefox olsun, Opera olsun genelde kamunun yardımları ile gelişen tarayıcılar. Bu tarayıcılar webmasterlara destek olmayan ve genelde kendi özgürlüğünü savunan tarayıcılar. Yanlış mı söylüyorum. Herzaman yeni sürümü çıkıyor ama birçok arkadaşın dediği bi birçok kodu hala yorumlayamıyor.

Sadece yeni sürümler çıkarsınlar. 24 saat içinde bile çıkartıyorlar. Güvenik açıklarını nasıl olurda 24 saat içinde çöker.

Ben işin açıkçası ücretsiz hizmetleri destekliyorum ama kaliteli olanları. Bu hizmetleri kaliteli bulmuyorum. Samimide bulmuorum.

İnternet Explorer ilk göz arımız. Microsoft en iyi yazılım deviyse bu konu altında kalmaz.

Saygılarımla;
Oğuzhan FELEK
Hızlı PM Gönder
Gönder
19.12.2007, 17:10 7 (permalink)
sonsuzhost
  • Üyelik Tarihi28.02.2006
  • Yaş43
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar754
internet explorer dan daha iyi browser mı var ? bence opera ile firefoxu kaldırsınlar çünki ikiside bi işe yaramıyor kullanıcı kafası karıştırmaktan başka bişi değil

webmasterlar bile firefox kullanıyom diyo bende diyorum ki firefox kullanmayın IE kullanın sanki bişimiş gibi ben firefox kullanıyom diye kasılan aynı webmaster sonra forumlarda konu açıyo bi script yazdım firefoxta düzgün çalışıyo ama IE de çalışmıyo acaba neden diye yada firefoxta düzgün çalışan tablolarım IE de neden kayıyor diye

Sayın webmaster arkadaş artık şunu anla:

firefox çömez son kullanıcılar için yapılmıştır ve senin sayfanda mevcut bazı kodlama hatalarını tamamlar ekrana öyle basar siteni ama IE kodlama hatanı hiç bir zaman affetmez

Buradan çıkan sonuç firefox iyi IE kötü sonucu değildir. Ey webmaster bırak firefox kullanmayıda kodlama hatalarını anlayabil
Hızlı PM Gönder
Gönder
19.12.2007, 18:17 8 (permalink)
Unyesil
  • NeredenOrdu Şubesi
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar683
Evet kesinlikle katılıyorum. Ben de anlamıyorum Firefox'tan falan. Tamam Linux kullanıcısı kullansın ama yani, Windows içinde çok ama çok lüx ve gereksiz. En iyi çözüm zaten İnternet Explorer. Ondan iyisi can sağlığı Bilmiyorum ama site tasarımcısı veya yöneticisi iseniz Firefox'a dayalı bir site yapmayın. Destek veriyorsunuz ama karşılığı yok. Birazda onlar adım atsında tüm siteler iyi yorumlansın.

Saygılarımla;
Oğuzhan FELEK
Hızlı PM Gönder
Gönder
19.12.2007, 18:19 9 (permalink)
tiva
  • Üyelik Tarihi20.09.2003
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar2,324
bende firefox kaldırılsın diyorum

Hızlı PM Gönder
Gönder
19.12.2007, 18:33 10 (permalink)
Unyesil
  • NeredenOrdu Şubesi
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar683
Firefox kaldırırsın değilde değiştirilsin diyenlerdenim. Bu zihniyetle hiçbir yere varamazlar. Zaten yakında modası geçer. Bakıyorumda herkes sıkılmış iyice.
Hızlı PM Gönder
Gönder
Konu Kilitli
Toplam 7 Sayfadan 1. Sayfa
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Seçenekler