User Tag List

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
25.10.2011, 23:42 1 (permalink)
Ruh Kanseri.
Ruh Kanseri. Ruh Kanseri.
 • NeredenAntalya Şubesi
 • Üyelik Tarihi19.07.2008
 • Yaş33
 • Ticaret Sayısı0
 • Mesajlar6,814
Facebook haber bandı #permalink (permalink)
Gün geçmiyor ki Facebook bir yenilikle daha karşımıza çıkmasın. Geliştirdikleri bu band ile anlık haberler alabileceğiz. Bu haberler eklediğimiz arkadaşlarımızın kimlerle arkadaş olduğunu ya da neler yaptığını gösterecek. Gelin hep beraber bu haber bandının ne işe yaradığına bakalım.


Haber bandı nedir?
Hesabınızın sağ tarafında yer alan haber bandı, tüm arkadaşlarınızın hareketlerini gerçek zamanlı görmenizi sağlar. Fareyi haber bandındaki bir haberin üzerine getirdiğinizde, haberin tamamını görebilir ve konuşmaya sıcağı sıcağına dahil olabilirsiniz. Haberler geldikçe haber bandı kendiliğinden güncellenir. Bu, size arkadaşlarınızın o anda neler yaptığını görmenizi sağlar.


Haber bandında ne tür haberler çıkar?
Haber bandında durum güncellemeleri, arkadaşlıklar, fotoğraflar, videolar, bağlantılar, beğenmeler ve yorumlar gibi canlı haberler çıkar. Tüm bunları Facebook’ta diğer yerlerde de görebilirsiniz. Haber bandı sadece bir şeyi gerçekleşir gerçekleşmez görmenizi sağlar.


Haber bandını kapatabilir, gizleyebilir, yeniden boyutlandırabilir veya yerini değiştirebilir miyim?
Haber bandını kapatamazsınız, ancak sohbetin üzerine geldiğinde haber bandı ile sohbet arasındaki yatay çubuğu kaydırarak küçültebilirsiniz. Haber bandını gizlemek ve sohbet listenizi büyütmek için çubuğu yukarı kaydırın. Haber bandını büyütmek ve sohbeti gizlemek için çubuğu aşağı kaydırın.
Haber bandı sohbetin üzerinde değilse, boyutunu ayarlayamazsınız. Ekran boyutunuza bağlı olarak, kenar çubuğunu açıp kapatarak bir haber bandı görünümünden diğerine geçebilirsiniz. Sohbetinizin altındaki sol attaki simgesine basarak kenar çubuğunuzu gizleyin.


Haber bandında ne göreceğimi kontrol edebilir miyim?
Haber bandında gördüğünüz bir haberi gizlemek için:
 1. Haber bandında habere tıklayın
 2. Sağ üst köşedeki menüsüne tıklayın
 3. “Haberi gizle”yi seçin
Haber Kaynağınızda ne göreceğinizi kontrol etmek için kullandığınız gizleme ve abonelikten çıkma ayarları, haber bandında çıkan haberleri de etkiler. Örneğin, aboneliğinden çıkarak birisini Haber Kaynağınızda gizlediyseniz, bu kişinin haberleri haber bandında da çıkmayacaktır. Buna önceden gizlemiş oldunuz kişiler dahildir. Bazen birinin aboneliğinden tamamen çıkmak yerine Haber Kaynağınızda “Sadece Önemli” güncellemelerini veya “Çoğu Güncellemelerini” görmeyi tercih edebilirsiniz. Bu durumda, haber bandında bu kişiden Haber Kaynağınızda olduğunda daha fazla haber çıkacaktır.
Haber bandında bir sorun yaşıyorsanız, lütfen hatayı buradan bize iletin.
Oyun ve uygulamaları kullanırken çıkan haber bandıyla ana sayfam ve profilimde (zaman tünelimde) gözüken haber bandı arasında ne fark vardır?
Bir oyun oynuyorsanız, haber bandı oynadığınız oyunlarla ilgili haberlere odaklanacaktır. Bir oyun oynamıyor veya bir uygulamayı kullanmıyorsanız, haber bandı sadece oyun ve uygulama haberlerini değil, her tür haberi gösterecektir.
Haber bandı ve gizlilik

Haber bandı gizlilik ayarlarını değiştirir mi?
Hayır. Haber bandında sadece Facebook’taki diğer yerlerde zaten görebileceğiniz bilgiler çıkar. Haber bandında önceden görmediğiniz haberleri görmeye başlarsanız, bunun neden büyük ihtimalle haber bandında haberleri görmenin daha kolay olmasındadır. Bu, Facebook’taki gizliliğin değiştiği anlamına gelmez.
Facebook’ta paylaştığınız her şeyin gizliliğini gönderinizin yanındaki gizlilik ayarlarından kontrol edebilirsiniz. Bir gönderiye yorum yaptığınızda veya bir gönderiyi beğendiğinizde, yorumunuzun veya beğenmenizin gönderinin kendi gizlilik ayarlarıyla aynı ayarlara sahip olacağını lütfen unutmayın.
Görme iznim olmayan gönderileri Haber bandında görür müyüm?
Hayır. Bir gönderiye yorum yapmak veya onu beğenmek gizlilik ayarlarını değiştirmez. Gizlilik ayarları nedeniyle bir gönderiyi göremiyorsanız, o gönderiyi Haber Kaynağınız veya haber bandınız dahil Facebook’ta hiçbir yerde göremezsiniz.
Haber bandındaki yorumlarımı ve beğenileri kimler görebilir?
Haber bandındaki ve Haber Kaynağındaki yorum hareketleriniz hakkındaki haberleri kontrol etmek için, hakkında yorum yaptığınız gönderileri kimlerin görebileceğine ilişkin gizliliği her zaman denetleyin. Paylaşım gizliliği hakkında daha fazla bilgi alın. Bir gönderiyi kimlerin gördüğü konusunda rahatsızsanız, lütfen ona yorum göndermeyin veya beğenmeyin. Bunu yaparsanız, hareketiniz hakkında bir haber Facebook’ta zaman tünelinizde (profilinizde), Haber Kaynağında ve haber bandında görünecektir.
Gönderilerdeki yorumlarınızı ve beğenmelerinizi sadece gönderiyi görebilen kişilerin görebileceğini unutmayın. Örneğin, bir aile üyenizin gönderisindeki bir fotoğraf hakkında sadece ailenizin görebileceği bir yorum yapabilirsiniz. Fotoğrafı göremeyen bir arkadaşınız haber bandında yorumunuz hakkında bir haber görmez.
Haber Kaynağınızda bir arkadaşınızın ‘yorumlar ve beğeniler’ine aboneliğinizi kaldırmanızın arkadaşlarınızın onların gönderilerine yaptığınız yorumları veya beğenmelerinizi görüp görmemelerini etkilemeyeceğini unutmayın.


Haber bandında hangi Sponsorlu Haberler çıkabilir?
Haber bandında kullanıcılara sadece Facebook’taki diğer yerlerde zaten görebilecekleri bilgiler gösterilir. Haber bandında, sadece kullanıcının haberi kendi Haber Kaynağı’nda görmüş olması ihtimal dahilindeyse, kullanıcılara Sayfa Beğenme, Uygulamadan Paylaşma ve Uygulama Kullanma Sponsorlu Haberleri gösterilebilir.


Uygulamalar için haber bandında hangi bilgilerimin gözükeceğini nasıl kontrol ederim?
Haber bandında sizin hakkınızda hangi haberlerin gözükeceğini iki şekilde kontrol edebilirsiniz:
 1. Kullandığınız her bir uygulama için haberleri kimlerin görebileceğini seçin.
  Uygulama haber bandındaki tüm hareketler Uygulama Ayarları sayfanızda seçtiğiniz gizlilik tercihlerine riayet eder.
Bu panoyu ziyaret ettiğinizde, her uygulamanın kendi uygulama gizliliği kısmı olduğunu göreceksiniz. O uygulama sizin hakkınızdaki haberleri sadece açılır menüden seçtiğiniz hedef kitleye yayınlayabilecektir. Uygulama hareketlerinizi belli kişilerden gizlemeyi tercih ederseniz, o insanlar hareketlerinizi kendi uygulama haber bantlarında görmeyecektir. “Özelleştir” seçeneğinin altından ‘Sadece Ben” ayarını seçerseniz, o uygulamayla etkileşiminiz hakkındaki haberleri kimse görmeyecektir.
 1. ‘x’ simgesine tıklayarak haberleri kaldırın.
  İsterseniz yayınlanan haberleri uygulama haber bandından da kaldırabilirsiniz. Bunun için uygulama haber bandında gördüğünüz gönderinin sol üst köşesindeki ‘x’ simgesine tıklamanız yeterlidir.
Haber bandında benim uygulama haberlerimi kimler görebilir?
Benzer tür bir uygulama (oyun olan veya olmayan) kullanan tüm arkadaşlarınız, uygulama gizlilik ayarlarınıza bağlı olarak kendi uygulama haber bantlarında sizin hakkınızdaki benzer haberleri görebilir.
Uygulama Ayarları sayfanıza giderek her bir oyun veya uygulamadaki hareketlerinizi kimlerin görebileceğini kontrol edebilirsiniz. Ayarlarını düzenlemek istediğiniz uygulamaya tıklayın ve o uygulamadan gönderileri kimlerin görebileceğini seçmek için Uygulama gizliliği‘nin yanındaki açılır menüyü kullanın.


Uygulama haber bandında benim hakkımda ne tür haberler yayınlanabilir?
Uygulamalar bir uygulamayı kullanmakta veya oynamakta olduğunuzu duyuran haberler yayınlayabilir (örn. “Can Farmville oynuyor”). İzin verdiğiniz takdirde, bir oyunda elde ettiğiniz başarılar veya yaptığınız puan hakkında da haberler yayınlayabilirler. Uygulama Ayarları sayfanıza giderek bu haberleri kimlerin görebileceğini kontrol edebilirsiniz. Ayarlarını düzenlemek istediğiniz uygulamaya tıklayın ve o uygulamadan haberleri kimlerin görebileceğini seçmek için Uygulama gizliliği‘nin yanındaki açılır menüyü kullanın.
Uygulamalar için haber bandı

Oyunlar ve uygulamalar için sağ sütunda ne yenilikler var?
Kısa bir süre önce Facebook’taki uygulamaları daha ilgi çekici ve sosyal hale getirmek için uygulamaların sağ sütununa yeni özellikler ekledik.
 1. Yeni uygulama haber bandımız arkadaşlarınızın uygulamalardaki hareketlerini gerçek zamanlı görmenizi sağlıyor. Şerit bir şeyler olur olmaz güncellenerek sizi son gelişmelerden haberdar ediyor.
 2. Ayrıca sağ sütunun üst kısmında en sık kullandığınız uygulamalara kısayolları bulabilirsiniz. Böylece bir uygulamadan diğerine tek bir tıklamayla geçebilirsiniz.

Haber bandı uygulamalarla nasıl çalışır?
Oyunları ve uygulamaları kullandığınızda, sağ sütundaki haber bandı arkadaşlarınızın uygulamalardaki hareketlerini gerçek zamanlı gösterir. Haberin tamamını görmek için güncellemenin üzerine tıklayın.
Bu kısımda sadece Facebook’taki oyunları ve uygulamaları kullanan arkadaşlarınız hakkındaki haberleri görebilirsiniz. Ve siz oyunları ve uygulamaları kullandığınızda, uygulamaları kullanan diğer arkadaşlarınız da haber bandında sizin hareketlerinizi görebilir.
Uygulama Ayarları sayfanıza giderek her bir oyun veya uygulamadaki hareketlerinizi kimlerin görebileceğini kontrol edebilirsiniz. Ayarlarını düzenlemek istediğiniz uygulamaya tıklayın ve o uygulamadan gönderileri kimlerin görebileceğini seçmek için Uygulama gizliliği‘nin yanındaki açılır menüyü kullanın.


Haber bandı neden bazen güncelleme yapmayı bırakıyor?
Haber bandı 15 dakika boyunca hareketsiz kaldığınızda güncelleme yapmayı durdurur. Siteyi yeniden kullanmaya başladığınızı farkettiğimizde, haber bandı yeniden güncellenir.


Bir uygulama kullanırken, Facebook haber bandında hangi haberlerin gözükeceğini nasıl belirler?
Uygulamaya ilk girdiğinizde, size o uygulamayla ilgisi en fazla olan haberleri gösteririz. Siz uygulamayı kullanmaya devam ettikçe, içeriği arkadaşlarınızın kullanmakta olduğu ve sizin de kullandığınız veya henüz yüklemediğiniz uygulamalardan güncellemeleri de içerecek şekilde genişletiriz.
Bu kısımda sadece Facebook’taki oyunları ve uygulamaları kullanan arkadaşlarınız hakkındaki haberleri görebilirsiniz. Ve siz oyunları ve uygulamaları kullandığınızda, uygulamaları kullanan diğer arkadaşlarınız da kendi haber bantlarında sizin hareketlerinizi görebilir.


Bir uygulama kullanırken, Facebook haber bandının üzerinde hangi uygulama kısayollarının gözükeceğini nasıl belirler?
Bunlar ana sayfanızda gözükenlerle aynı uygulama kısayollarıdır. Kısayolların üzerinde kırmızı bildirimler, o uygulamadaki bekleyen isteklerinizin sayısını gösterir. Kullandığınız bir uygulamanın kısayolunu burada görmezseniz, bunu kısayolların en sağındaki toplu uygulamalar simgesinin altında bulabilirsiniz.


kaynak: facebook
Hızlı PM Gönder
Gönder
Alıntı ile Cevapla
26.10.2011, 10:00 2 (permalink)
samanpan
samanpan Silver Üye
 • NeredenAnkara Şubesi
 • Üyelik Tarihi15.02.2011
 • Ticaret Sayısı0
 • Mesajlar786
pm lütfen. (ezberci forum üyesi)
Hızlı PM Gönder
Gönder
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok Cevap Yazma Yetkiniz Yok Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
BB code is Açık Smileler Açık [IMG] Kodları Açık HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Forum Kuralları
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Facebook Haber bandı mertdinler Javascript - Ajax ve Frameworkler 0 14.03.2012 21:27
Bianchi Dc 8610 Motorlu Koşu Bandı ferhat_sumbul@hotmail.com Spor 5 27.12.2011 19:04
Slide bandı alltiger Ücretsiz scriptler 7 28.03.2011 18:43
Ti-Ji Zayıflama Bandı cınaroğlu Sıfır Ürünler 0 3.12.2007 22:24

Forum Saati: 08:41. Zaman dilimi GMT +3 olarak ayarlanmıştır.
Powered by vBulletin™ Version 3.8.7
Copyright © 2018 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
bitcoin forum islami sohbet