astropaykartsatis.net
User Tag List

Like Tree2Likes

Konu Kilitli
Toplam 4 Sayfadan 2. Sayfa
17.09.2012, 13:47 11 (permalink)
Eif
Eif Platin Üye
  • NeredenAntalya Şubesi
  • Üyelik Tarihi26.01.2005
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar5,247
Site incelemelerinde sıra @csariaslan sitesinde.

Title olarak teknoloji blogu seçilmiş, ama genel blog olarak devam ediyor sanırım. Aksi halde yavru köpek bakımı veya Lida ile kas güçlendirme konuları olmamalı. İlk olarak takipçiler açısından. Benim de SEO konularında paylaşım yaptığım bir blog var, orada uçak bileti reklamı yapsam pek hoş karşılanmayacaktır. Alınan reklamlar da konseptle alakalı olmalı.

Bunlar tanıtım yazıları tamam anlıyorum uçak bileti, lida... bu yazıların sayısı çok az olmalı. Çünkü çok fazla yazı satmak, link çıkışı yapmak blogu filtreye düşürür.

Dış link çıkışı çok fazla. Bunlar blogun performansını olumsuz etkiliyor veya etkileyecektir. Yapabildiklerini nofollow yapmanı öneririm. Pr sıfırlanma riski de var şu anda.

Bu kadar link çıkışına rağmen bu site filtrede değil mi? Emin değilim ama istatistikleri incelemek gerekir.

Şüphesiz daha fazla güncel ve özgün içerik girilmeli. Teknoloji alanında güncel konu bulmak diğer alanlardan çok daha kolay. İnanılmaz bir ürün sirkülasyonu mevcut, bu ürünlerle ilgili bilgiler, görüşler, haberler...

Domainin değerleri iyi. Ama alt sayfalara backlink alınmamalı şu andaki durumunda.

Hit konusuna gelince blogun organik kelimelerine baktığımızda bunların çok kısıtlı olduğunu görüyoruz. Genelde tema, wordpress tema bu alana yönelme var. Bu blog sanki webmaster forumlarından da etkilenmiş kelime seçimi konusunda. Organik kelimelerin artırılması için ciddi bir çalışma yapılmalı, bu hite yansıyacaktır. Bu amaçla adwords aracı, google wm tools trafik bölümü, analytics aracı kullanılıp bir analiz yapılmalı ve sitenin bundan sonraki seyri için bir karar verilmeli. Ayrıca gündem Google alerts gibi çeşitli araçlarla da takip edilebilir.

Başarılar

İncelemelerimizi devam ediyor. Gelen istekleri başvuru tarihi sırasına göre değerlendirmeye devam edeceğim.
Hızlı PM Gönder
Gönder
17.09.2012, 15:18 12 (permalink)
Ruh Kanseri.
Ruh Kanseri. Ruh Kanseri.
  • NeredenAntalya Şubesi
  • Üyelik Tarihi19.07.2008
  • Yaş32
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar10,002
banada öneriler sunarmısın
Hızlı PM Gönder
Gönder
17.09.2012, 15:34 13 (permalink)
frtn
  • NeredenEdirne Şubesi
  • Üyelik Tarihi29.08.2011
  • Yaş24
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar282
Bende bir site yolladım incelemeye merakla beklemekteyim
Hızlı PM Gönder
Gönder
17.09.2012, 15:45 14 (permalink)
Eif
Eif Platin Üye
  • NeredenAntalya Şubesi
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar5,247
Bloglarınız değerlendirilecekler listesine alındı. Tarih sırası ile @sadace , @depresan ve @frtn blogları incelenecektir.
Hızlı PM Gönder
Gönder
17.09.2012, 17:22 15 (permalink)
bomonti
  • Üyelik Tarihi6.12.2011
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar113
Bu başlığı daha önce görüp beğendim, ancak kararsız kaldım lakin bir noktada gerçeklerle yüzleşmek lazım. Acımasız bir değerlendirme bekliyorum
Hızlı PM Gönder
Gönder
17.09.2012, 18:00 16 (permalink)
ozgurruh
  • Üyelik Tarihi28.09.2010
  • Yaş31
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar1,689
Önerilerini bekliyoruz Eif değerlendirirsen sevinirim
Hızlı PM Gönder
Gönder
21.09.2012, 11:16 17 (permalink)
Eif
Eif Platin Üye
  • NeredenAntalya Şubesi
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar5,247
@sadace blogunu inceledim. hostra.blogspot.com Domain secimi başarısız. Eğer bu bir özel kelime değilse... Bloggerda anlamsız kelimeleri domain olarak seçmemelisin. örneğin seomoz. Kelime bazlı yükselmelerde bu tarz domainler seçilmemeli. Seo anlamlı bir kelime moz ise birşey ifade etmiyor. seobook daha başarılı bir domain seçimidir gibi.

Bir ikincisi hedeflenen kelimede rekabet çok yüksek. Bu kelimede blogger ilk sayfaya gelse bile çok kalıcı olmaz. Çünkü kelimeyi arayan kişinin ne aradığı belli. Gelip içeriği yetersiz bulacak ve blogu hemen terkedecek. Bu da sıralamaya olumsuz yansıyacak.

Bir diğer konu sayfa title, description, keywords ayarları yapılmamış. Altsayfalarda makale başlığı önce gelirse daha iyi olur. Backlink alınmamış. Kaliteli sitelerden backlink alınmalı.

Özetle bu blog için daha az rekabetli bir kelime seçilirse o kelimede ilk sayfaya getirilip belli hit alınır, sponsor eklenir ve daha fazla içerik girilir. Başarılar

depresan
frtn
bomonti
ozgurruh var sırada. @bomonti site adresini vermiş miydin?
Hızlı PM Gönder
Gönder
21.09.2012, 13:20 18 (permalink)
bomonti
  • Üyelik Tarihi6.12.2011
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar113
ozelden gonderdim reklam olmasin
Hızlı PM Gönder
Gönder
21.09.2012, 15:24 19 (permalink)
yemre_61
  • Üyelik Tarihi9.09.2010
  • Yaş32
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar147
pmyo

değerlendirir misiniz?
Hızlı PM Gönder
Gönder
21.09.2012, 16:00 20 (permalink)
r3LLi7
  • NeredenÇorum Şubesi
  • Üyelik Tarihi21.07.2010
  • Yaş26
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar300
çerkes Sitemin kelimesinde 1. sırada çıkmamasının nedenini öğrenebilirsem çok mutlu olurum Şimdiden teşekkürler..
Hızlı PM Gönder
Gönder
Konu Kilitli
Toplam 4 Sayfadan 2. Sayfa
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Seçenekler