User Tag List

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa
9.05.2011, 23:16 1 (permalink)
Demiroglu
  • Üyelik Tarihi24.03.2010
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar53
Sosyal Proje Değil, ASOSYAL PROJE ! #permalink (permalink)
Merhaba Arkadaşlar
Biz web masterların (adım atanların yahut bu işte usta olanların) bir çoğunun zamanı bilgisayar başında geçmektedir. İster istemez real hayattan kopup asosyal kişiler haline gelmeye başlıyoruz.Peki bizleri bu çalışmaları yaparken karşımıza ne zorluklar çıkıyor? Bazen sabahlara kadar çalışıyor,bazen bilgisayar başında uykusuz geçirdiğimiz günler hatta aylar oluyor.

Sesimizi duyurmanın zamanının geldiğini düşünüyorum. Bu düşüncemi(zi) somutlaştırmak adına ilk adımı atarak www.asosyaliz.com adresini aldım.

Projede yapılmasını planladığım;

Her web master (yada olma yolunda ilerleyen) kişiler sadece zamanının bir kısmını ayırarak BİZLER için 1-2 sayfa yazı yazmasını istiyorum. Bir kişi 2 sayfa yazı yazsa 100 kişinin 2 sayfa yazdığını düşünürsek 200 sayfalık bir kitap meydana gelecektir.Her yazıyı hazırlayan kişinin altında ismi geçecektir. İlk basım olacağı için yazılan kişi ve istenilen sayıya göre bir kitapevi tarafından kitaplarımız basılacak ve ilk sayımız olduğu için hatıra amaçlı kalacaktır. Eğer kitap ilgi görür ve olumlu yönden eleştiriler alınırsa kitap sayısı artırılabilir ve Kitabın 2. Seri yada 3. Serisi şeklinde yayımlamalara devam edilebilir.

Sizce böyle bir proje nasıl olur arkadaşlar? Nasıl bir site yapmam gerekir? Proje hayata geçirildiğinde sizce 1 saatinizi ayırarak gündelik hayatınızın bir kesitini yazarmısınız ?

Proje Hakkında Olumlu / Olumsuz Her Türlü Görüşünüzü Bekliyorum Arkadaşlar. Okuduğunuz için Teşekkür Ederim.

iletişim: mehmetalidemiroglu@hotmail.com.tr

PROJEMİZDE BİZLERE YAZILARI İLE DESTEK VEREBİLECEK ARKADAŞLARIMIZ:
Melis aJans
Hızlı PM Gönder
Gönder
9.05.2011, 23:39 2 (permalink)
MSBlog
  • Üyelik Tarihi6.05.2011
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar74
güzel olabilir.

Dediğiniz gibi, wmlar bilgisayar başında saatlerini kaybediyor.

sağlık problemleri ise cabası. işin acayibi, tüm bunları bilmesine rağmen, yine de bırakamıyor
Hızlı PM Gönder
Gönder
9.05.2011, 23:49 3 (permalink)
Crossfire
  • Üyelik Tarihi19.04.2011
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar147
silinasin
Hızlı PM Gönder
Gönder
10.05.2011, 00:25 4 (permalink)
Demiroglu
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar53

güzel olabilir.

Dediğiniz gibi, wmlar bilgisayar başında saatlerini kaybediyor.

sağlık problemleri ise cabası. işin acayibi, tüm bunları bilmesine rağmen, yine de bırakamıyor

Yorumunuz için teşekkürler, aynen zarını bilmemize rağmen bir tutku gibi vazgeçemiyoruz. ve bu projede amaçladığım bu yönlerimizi düzeltmeye çalışmak ve bir nebzede olsa sesimizi duyurmak.

Asosyalligin doruklarına ulaştıgınız zaman depresyona giriyorsunuz. İnsan içine çıkmıyorsunuz sürekli evdesiniz.
Çok kötü birşey.
Evde çalışmayı hiç sevmiyorum. Rahatlıgına rahatta iş gibi gelmiyor insana.

Bir iş yerinde çalıştıgınız zaman fırça yersiniz patrondan müdürden disiplinli çalışırsınız daha iyi bence. Evde fırça yok birşey yok tabi rahat gelecek ama.

Tasarım işiyle uğraşıyorum bir özel firmanın ofisinde çalışıyorum şuan.

Bir arkadaşım var işssizlik maaşı baglanmıs işe gitmiyor eve kapatmış kendini.
Hiç dışarı çıkmıyor sadece ihtiyaç için markete gidiyor okadar eve kapatmış bir ruh hastası
TV bile izlemiyor okadar yani. Kaç senedir böyle yaşıyor.
Şizofren teşisi koyuldu artık dışarı çıkmaya çıkmaya her türlü psikolojik hastalık alıyor halini gidiyor.

Bir ara bende böyleydim koca bir ayda 1 2 kere dışarı çıkardım koca 30 günde yani düşünün.
İhtiyaçları kardeşim alıyordu dışarıdan bu çok ileri derecede asossyalik.

Eve birisi gelirse hiç odanızdan çıkmazsınız kendinizi kapatırsınız kapıyıda çekersiniz.
Yabani gibi kendi odanızdan dışarı çıkmazsınız gençlerde böyle oluyor.

aynen dediklerine katılıyorum. sanırım her web masterın bir dönem geçirdiği zamandır bu anlattıklarınız. bizler bu asosyalliğe tepkimizi göstermek, yaptığımız işin basit bir iş olmadığını kanıtlamak ve bu sorunları açmak için bu projeyi düşündüm yardımcı olabilecek herkese teşekkür ederim
Hızlı PM Gönder
Gönder
10.05.2011, 00:30 5 (permalink)
sevgikelebek
  • Üyelik Tarihi27.04.2011
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar249
hele şu feysbukmudur fuckbuk mudur Allah onu nasıl biliyorsa öyle yapsın :@ mark zukerbergide buldğm yerde ben ona yapacağımı biliyorum :@ insanları ruh hastası yaptılar inşallah ya hacklenir ya modası geçer
Hızlı PM Gönder
Gönder
10.05.2011, 00:38 6 (permalink)
MSBlog
  • Üyelik Tarihi6.05.2011
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar74

hele şu feysbukmudur fuckbuk mudur Allah onu nasıl biliyorsa öyle yapsın :@ mark zukerbergide buldğm yerde ben ona yapacağımı biliyorum :@ insanları ruh hastası yaptılar inşallah ya hacklenir ya modası geçer

amiiiinn
Hızlı PM Gönder
Gönder
10.05.2011, 15:39 7 (permalink)
Demiroglu
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar53

yorumlarınız için teşekkür ederim. bizle beraber projeye destek vermek isteyen arkadaşlar konu altında belirtirseler kitapta kendi yazılarıda yer alacaktır.
Hızlı PM Gönder
Gönder
10.05.2011, 15:41 8 (permalink)
Ruh Kanseri.
Ruh Kanseri. Ruh Kanseri.
  • NeredenAntalya Şubesi
  • Üyelik Tarihi19.07.2008
  • Yaş32
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar6,814

Asosyalligin doruklarına ulaştıgınız zaman depresyona giriyorsunuz. İnsan içine çıkmıyorsunuz sürekli evdesiniz.
Çok kötü birşey.
Evde çalışmayı hiç sevmiyorum. Rahatlıgına rahatta iş gibi gelmiyor insana.

Bir iş yerinde çalıştıgınız zaman fırça yersiniz patrondan müdürden disiplinli çalışırsınız daha iyi bence. Evde fırça yok birşey yok tabi rahat gelecek ama.

Tasarım işiyle uğraşıyorum bir özel firmanın ofisinde çalışıyorum şuan.

Bir arkadaşım var işssizlik maaşı baglanmıs işe gitmiyor eve kapatmış kendini.
Hiç dışarı çıkmıyor sadece ihtiyaç için markete gidiyor okadar eve kapatmış bir ruh hastası
TV bile izlemiyor okadar yani. Kaç senedir böyle yaşıyor.
Şizofren teşisi koyuldu artık dışarı çıkmaya çıkmaya her türlü psikolojik hastalık alıyor halini gidiyor.

Bir ara bende böyleydim koca bir ayda 1 2 kere dışarı çıkardım koca 30 günde yani düşünün.
İhtiyaçları kardeşim alıyordu dışarıdan bu çok ileri derecede asossyalik.

Eve birisi gelirse hiç odanızdan çıkmazsınız kendinizi kapatırsınız kapıyıda çekersiniz.
Yabani gibi kendi odanızdan dışarı çıkmazsınız gençlerde böyle oluyor.

bazı cümleler beni anlatmış, biz bu işi ölünce bırakıcaz
Hızlı PM Gönder
Gönder
10.05.2011, 19:32 9 (permalink)
Demiroglu
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar53

bazı cümleler beni anlatmış, biz bu işi ölünce bırakıcaz

Size katılıyorum hocam.
Hızlı PM Gönder
Gönder
10.05.2011, 19:36 10 (permalink)
endream
  • Üyelik Tarihi29.01.2011
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar242
Güzel proje, Başarılar..
Hızlı PM Gönder
Gönder
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Seçenekler