User Tag List

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
16.10.2006, 02:26 1 (permalink)
osahin
osahin Üye
  • Üyelik Tarihi8.10.2006
  • Yaş38
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar2,503
Link değişim sistemi #permalink (permalink)
Herkese selam arkadaşlar,
Biliyorsunuz çoğu webmasterin en büyük dertlerinden biri google, googleda üst sıralarda çıkmak içinde en etkili yöntem backlink alınmasıdır...

Benim uzun zamandır kullandığım bir script vardı ve bunun işe yarıyacak kısımlarını Türkçeleştirerek bir link değişim sistemi hazırladım...

Öncelikle scriptten bahsedeyim, bu script PHPJunkYard tarafından yazılmış güzel ve basit bir link değişim sistemi, kullanıcılar sizin sitenizde online olarak link ekleyebiliyorlar link eklemeden öncede kendi web sitelerine eklemeleri gerekiyor böylece site sahibi büyük bir zahmetten kurtuluyor...
Yani linkim varsa eklenecek yoksa eklenmeyecek bir script... Bende bunun işimize yarıyacak yerlerini türkçeleştirerek downloada sundum.

Aklımdaki sistem şöyle işleyecek, bu scripti kullanan arkadaşlar yine sitemizin ilgili bölümünde yayınlanacak ve link değişim sistemine katılmış olacak, böylece hem link değişimi yapmak isteyen webmasterlere kolayca ulaşacak hemde kendisiyle link değişimi yapmak isteyecek yüzlerce webmaster bulacak...
Böylece googleda "site ekle" "add.php" "add.asp" "add url" yazıp saatlerce zaman harcamaktan kurtulup kaliteli bir link değişim sistemine giriş yapmış olacak...

Scriptin kendi özelliğinde zaten gelişmiş bir kontrol mekanizması var ilerleyen zamanlarda webmasterler sitelerinizi çıkarttığı taktirde siz bir tıklama ile tümünü kontrol edip silecek yada istediğinizi yapabileceksiniz

Scriptin herhangi bir hakkı bana ait değildir fakat bu scripti indirip link değişim sistemine katılmak isteyen kişilerin index.php dosyasının alt kısmında bulunan yazıyı kaldırmaları halinde link değişim sistemine katılamayacak, katıldıysada günlük kontroller sırasında çıkarılacaktır...

İlerleyen zamanlarda scriptte bazı eklemeler yapabilim, scriptin daha doğrusu sistemin kurallarını buradan yayınlayacağım fazla zamanım olmadığı için şimdilik bu kadarı ile yetiniyorum...

Ama bu sisteme katılmak için yapılması gerekenleri şöyle sıralayabilirim...
1. index.php nin alt kısmında yazan Powered by PHP link manager Türkçeleştirme ve link değişim topluluğu www.arama.ca/linkdegisimi kısmını değiştiren kullanıcı sisteme giremeyecek, girsede silinecek.
2. Sistemin ana sayfası olan www.arama.ca/linkdegisimi sayfasında yayınlanan adresler yine günlük kontroller ile link değişimi sistemine katılan kişilerin link sayfasının ana sayfası ile bağlantısı olmadığını saptadığında sistemden çıkaracaktır. Zaten ana sayfası ile bağlantısı olmayan link sayfası diğer webmaster arkadaşlarında işlerine yaramayacaktır... Bu yüzden kaliteli bir link değişim sistemi için bunlara dikkat etmek durumundayım.

Şimdilik aklıma gelen bu ikisi ileride değişiklik, scriptte ekleme vs. gibi konuları yine buradan yazacağım....

Scripti indirmek isteyen arkadaşlar: www.arama.ca/linkdegisimi sayfasını ziyaret edebilir.

Bu scripti kullanan örnek siteler varmı?
Evet var biri benim sitem www.agvanet.com link sayfası www.agvanet.com/linkler diğeride www.epilasyonrehberi.com/links artık diğer ekleyen arkadaşları buradan ve link değişim sisteminden takip edebilirsiniz...
Ayrıca bu sistem ile webmasterler sayfalarına 3-5 hit gönderen toplistlere üye olmaktan kurtulacaklar...

Umarım bu proje tutar ve webmaster arkadaşlara faydamız dokunabilir.

Son olarak, uzun zamandır arama motorları konusunda uğraşıyorum, çoğu yerde adı bile geçmeyen bilgilere sahibim imkanım olduğu sürece buradan ve kendi sitemden arama motorlarında optimizasyon ip uçları konusunda yardımcı olacağım... Bu sitede çoğu arkadaşa yardımcı olamıyorum, bu konu beni her ne kadar üzsede görüyorumki çoğu arkadaş armut piş ağzıma düş mantığı ile sorup kaçıyor... Çok basit optimizasyon ip uçlarını bile değerlendirmeden herhangi bir sonuç alamadığından yakınıyor... Türkiyede seo sektörü çok gelişmediği için çok basit yöntemlerle bile kullanıcılar üst sıralara çıkabiliyor oysa... Benimde istediğim gelişmiş bir seo topluluğu oluşturmak ve kendi izlenimlerimi webmaster arkadaşlar ile paylaşmak...

Türkiyede internetin ve bilişim sektörünün gelişimi herkes bir ucundan tutmalı değilmi?

Kolay gelsin
Hızlı PM Gönder
Gönder
16.10.2006, 02:40 2 (permalink)
osahin
osahin Üye
  • Üyelik Tarihi8.10.2006
  • Yaş38
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar2,503
Birde bu başlığın sabit olması mümkünmü acaba herkesin yararlanabilmesi açısından?
Hızlı PM Gönder
Gönder
16.10.2006, 05:01 3 (permalink)
vys
vys Üye
  • Üyelik Tarihi17.09.2006
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar39
aslında tam benlink bir sistem ama alttaki copy çok uzun. Sadece PHP link manager yazılsa ve bahsi geçen siteye link verilse güzel olurdu.

Maalesef uzun copy den dolayı kullanamayacağım. Çünkü sitemin aldınta powered by yazısı var.
Hızlı PM Gönder
Gönder
16.10.2006, 11:07 4 (permalink)
YoXa
YoXa Üye
  • Üyelik Tarihi19.08.2006
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar33
Gerçekten güzel teşekkürler
Hızlı PM Gönder
Gönder
16.10.2006, 16:22 5 (permalink)
osahin
osahin Üye
  • Üyelik Tarihi8.10.2006
  • Yaş38
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar2,503
Nasıl sitenin altında powered yazısı var anlamadım? Bu scripti ayrı bir dizine oluşturacaksın, anasayfadan link vereceksin sadece yapacağın bu ve bol bol pr, backlink kazanmaya başlayacaksın Sitemin içerisinde ayrı bir bölüm olarak oluşturmak istiyorum diyorsan scriptin görünümünü dilediğin gibi değiştirebilirsin... O yazı o kadarda uzun göz bozan bişey değil, heleki muhteşem toplist burda tıklaaa gibi resimleri her sayfada göstermek gibi bir durumda kıyaslayınca? Ve artısı daha çok olunca?

Neyse tabiiki yorum sizin.

Saygılar

aslında tam benlink bir sistem ama alttaki copy çok uzun. Sadece PHP link manager yazılsa ve bahsi geçen siteye link verilse güzel olurdu.

Maalesef uzun copy den dolayı kullanamayacağım. Çünkü sitemin aldınta powered by yazısı var.

Hızlı PM Gönder
Gönder
16.10.2006, 17:32 6 (permalink)
osahin
osahin Üye
  • Üyelik Tarihi8.10.2006
  • Yaş38
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar2,503
Ayrıca şunuda belirtmek istiyorum o copyright yazısı değişmemesi durumunu, şimdi o script benim yazdığım bir script değil dolayısı ile copyright yazısını kaldırmak gibi bir lüksüm yok, arama.ca/linkdegisimi bölümüne link verilmiş diyeceksinzi dikkat edin sitemin anasayfasına vermedim o linki sadece bu paylaşım bölümüne herhangi bir kazancım yok yani... Onunda tek nedeni şudur, backlinkleri kontrol ederken bu sistemde kalmayı hak ediyormu etmiyormu diye script araştıracak... Belki ilerleyen zamanlarda yazarız böyle bir script ve kendi adımız altında dağıtırız... Ama şu an o yazıyı kaldıramayız...
Zaten o yazının göz zevkini bozan vs. bir yanı yokki arkadaşlar, yapmanız gereken tek şey ana sayfanızın herhangi bir yerinden sık sık yaptığınız link değişimi gibi link scriptini kurduğunuz dizine link vermek düşünün o dizini kaç kişi ziyaret ederki?

Ziyaretçiler bizim bu düşünce ile hiç ama hiç umrumuzda değil, önemli olan spiderler O dizin indexlendikten sonra hiçbir problem yok, böylece sizde paylaşıma başlamış oluyorsunuz daha nasıl anlatayımki

Herneyse sistem budur, yararlı olacağını düşünüyorum ben şimdiden 10 küsür site bu sistemi kullanmak için benden yardım istedi yakında çoğalacağını düşünüyorum.

Kolay gelsin
Hızlı PM Gönder
Gönder
16.10.2006, 23:30 7 (permalink)
Ekselans
Ekselans Üye
  • Üyelik Tarihi17.06.2006
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar0
konuyla ilgilencem teşekrler
Hızlı PM Gönder
Gönder
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Seçenekler