astropaykartsatis.net
User Tag List

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
2.03.2016, 17:10 1 (permalink)
Msnr
Msnr Paylaşım Ekibi
  • NeredenElazığ Şubesi
  • Üyelik Tarihi13.02.2016
  • Yaş27
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar205
Ev Yapımı Doğal Sivilce Maskeleri #permalink (permalink)
Sivilceli bir cilt ile uğraşmak her zaman daha zor bir iştir. Özellikle ergenlik döneminde görülmeye başlanan sivilceler, çoğu zaman ergenliğin bitiminde de azalarak yok olurlar. Ancak sadece ergenlik ile kısıtlı kalmadan devamlı oluşan sivilcelerde bayanların düşmanları haline geliyor.

Bazı cilt tiplerinde ise ergenlikten başlayan sivilce problemleri daha fazla ve daha uzun yıllar boyunca devam etmektedir. Sivilceli bir cilde sahip iseniz, oluşum nedenlerine dikkat etmeli ve cilt temizliğinize çok önem göstermelisiniz. Sivilceleriniz ileri derece bir boyuta kavuşuyor ise uzman kişiler tarafından da kontrol edilmesi ve tedavi edilmelidir. Orta dereceye hâkim olan sivilceli bir cildiniz var ise, sivilce oluşumuna neden olan etkenlerden uzak durmalısınız. Cildinizi temizlemek ve sivilcelerden kurtulmak için ise sizler için ev yapımı maske tariflerini araştırdım.

Sivilceler genellikle aşırı sigara tüketimi, beslenmeyle bağlantılı uyku bozukluğu, aşırı stres, fazla ilaç kullanımı, aileden gelen genetik bazı faktörler, cildin aşırı yağlı olması, hormon bezinden dolayı oluşan dengesizlikler ve aşırı şekerli ile yağlı gıdaları tükettiğinizden dolayı oluşmaktadır. Sivilcelerinizden evde yapabileceğiniz maskeler sayesinde de kurtulmanız mümkün. İşte sizler için hazırladığımım sivilce maskeleri tarifleri.

Süt, Karbonat Ve Limon Maskesi

Birkaç damla süt, bir çay kaşığı miktarında karbonat ve yarım limonu karıştırın. Karışımın köpürmesi sona erdikten sonra sivilceli bölgelere dairesel bir şekilde hareketler ile uygulayın. 15 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi yıkayarak temizleyin. Kuru bir cilt yapısına sahip iseniz, cildinizi yıkadıktan sonra nemlendirici bir krem kullanmayı da ihmal etmeyiniz.

Yaş Maya, Limon Suyu, Yumurta Beyazı ve Bal Maskesi

Bir çay kaşığı mayaya, iki çay kaşığı limon suyu ekledikten sonra, yumurtanın beyazını ekleyin ve bir çay kaşığı balı da en son ilave edin. Malzemeleri belirtilen oranlarda metal olmayan bir kasede birleştirin. Tahta kaşık yardımı ile karıştırdıktan sonra elde etmiş olduğunuz karışımı, yüzünüzün tüm bölümlerine sürün. 10 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra ılık su yardımı ile yıkayıp temizleyebilirsiniz.

Kaynak

LÜTFEN FİKİRLERİNİZİ VE GÖRÜŞLERİNİZİ YORUMLAR İLE BİLDİRMEYİ İHMAL ETMEYİNİZ...
Hızlı PM Gönder
Gönder
18.05.2017, 14:23 2 (permalink)
kevser16
  • NeredenBursa Şubesi
  • Üyelik Tarihi18.01.2014
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar23
Güzel paylaşım teşekkürler, ben de şu anda bu konuyu araştırıyorum zira ilaçtır merhemdir bıkmış vaziyetteyim. Buradaki adımları da not ettim, artık doğal yollarla olursa olur yoksa da bundan sonrası artık doktora gitmek. İnşallah gerek kalmaz. Ben de bu kaynaktan doğal sivilce maskesi tarifleri buldum. Bildiğin kobay gibi belirli aralıklarla oturup hepsini deneyeceğim
Hızlı PM Gönder
Gönder
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Seçenekler