User Tag List

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa
5.02.2015, 03:15 1 (permalink)
Black+
Black+ Üye
  • NeredenYurt Dışı Şubesi
  • Üyelik Tarihi24.08.2012
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar22
SEO Alanında Soruları Cevaplıyorum #permalink (permalink)
Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir aktif değildim. Yeniden fırsat buldukça yararlı paylaşımlar yapmaya çalışacağım.

Bu sürede kendimi SEO alanında yetiştirmeye çalıştım. Bunda en çok serkantkar, eif ve diğer bazı üyelerin emeği oldu. Kendimi bu alanda geliştirmeye hala devam ediyorum.

Merak ettiğiniz soruları bana sorabilirsiniz. Bilgim dahilinde tamamını fırsat buldukça cevaplamaya çalışacağım.

Not: Lütfen bu konu le ilgili özel mesaj göndermeyin arkadaşlar. Soruları konu altından yöneltebilirsiniz.

Site incelemesi yapmıyorum arkadaşlar lütfen site adresi yazmayın.
Hızlı PM Gönder
Gönder
5.02.2015, 03:33 2 (permalink)
akn~
akn~ Platin Üye
  • Üyelik Tarihi31.03.2013
  • Yaş27
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar189
Footer backlink'in artık pek bir önemi yok diyorlar, sizce de öyle mi?

Artık footer backlink yerine tanıtım yazısı almak daha etkili ve hızlı çözüm gibi görünüyor.
Hızlı PM Gönder
Gönder
5.02.2015, 03:54 3 (permalink)
Black+
Black+ Üye
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar22

Artık footer backlink yerine tanıtım yazısı almak daha etkili ve hızlı çözüm gibi görünüyor.

Footer backlinki verimli kullanmanın bazı yolları vardır. Ama bundan bahsetmeden önce son yıllarda insanların footerdan uzaklaşamalarının en büyük nedenlerinden birinin altında ceza alma korkusunun yattığını belirtmekte fayda vardır.

Google penguen algoritmasını ilk çıkardığında wpmu gibi dev siteler cezaya takılmıştı. Sonrasında Google tarafından defalarca yapılan açıklamalarda kesinlikle temalardan, widgetlardan dofollow footer istemedikleri belirtildi. Ama hep bir parantez açıldı. Site çaplı backlinkler doğal ve alakalı olduğu sürece kötü değil diye (Sitewide backlinks are not bad until they are natural and relevant - bununla ilgili video Matt Cutts : How does Google consider site-wide backlinks?)

Peki asıl soru olan footer backlink gerçekten etkisiz mi?

Ben tecrübelerime dayanarak footer backlinkin riskli olduğunu söyleyebilirim. Özellikle sitenin kelime filtresi alması açısında da riskli olduğunu düşünüyorum. Ama buna rağmen footer backlink bence etkisiz değildir. Özellikle doğru kullanımda verimi arttırılabilir. Bununla ilgili Eif'in co-citation açıklamaları vardı ama makaleyi bulursam paylaşayım. Kısaca bahsetmek gerekirse linki nereden ve ne şekilde aldıklarımızdan ziyade kimlerle komşuluk ilişkisi içerisine girdiğimiz çok önemlidir. Bunu doğru bir şekilde planlayarak alınan backlinklerin verimi arttırılabilir.
Hızlı PM Gönder
Gönder
5.02.2015, 15:30 4 (permalink)
bipixel
bipixel Üye
  • NeredenKocaeli Şubesi
  • Üyelik Tarihi17.05.2014
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar66

Footer backlink doğru yerlerden yeterli miktarda alındığı zaman hala yarar sağlamakta.
Hızlı PM Gönder
Gönder
6.02.2015, 01:22 5 (permalink)
Black+
Black+ Üye
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar22
Arkadaşlar lütfen konuyla ilgili özel mesaj göndermeyin. Sorularınızı buradan yazarsanız hem aynı sorular tekrar tekrar sorulmamış olur. Hem de paylaşımlara katkımız olur.
Hızlı PM Gönder
Gönder
6.02.2015, 20:05 6 (permalink)
darkwho58
darkwho58 Üyeliği durduruldu
  • Neredenİstanbul Şubesi
  • Üyelik Tarihi18.11.2014
  • Yaş30
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar48
aşağıda verdiğim sitelerin ne eksiği olabilir ..
http://filmizletekpart.com
http://galafilmizle.com

bir türlü hit olmuyor
Hızlı PM Gönder
Gönder
6.02.2015, 21:08 7 (permalink)
Black+
Black+ Üye
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar22

aşağıda verdiğim sitelerin ne eksiği olabilir ..

bir türlü hit olmuyor

Sitenizin neden hitlenmediğini benim verdiğiniz adrese tıklayarak anlamam mümkün değildir. Google çalışanları bile bu tür sorulara cevap veremiyorlar. Çünkü sıralamalar sitelerin çok karmaşık algoritmalardan geçmesi sonucu oluşuyor. Ama iyi incelemeler yaparak gerçeğe en yakın tahminlerde bulunmak mümkündür. Bunun için sitenizin çok detaylı analizinin yapılması gerekir. Sitenizin açılışından bugününe kadar elde edilen verileri detaylı olarak inceleyip, size gereken soruları sorup, sitenizin iç ve dış seosunu inceleyip daha sonra izlemeniz gereken yol haritasını çıkarmak mümkündür. Ben bu tarz analizlere en az birkaç günümü ayırıyorum. Sonrasında sitenin doğru semantik çekirdeğini oluşturmadan tutun da ilgili sektörün kelime listesini çıkarıp, rakipleri inceleyip, güncel konuların kullanımını hesaba katıp verimliliği nasıl arttırabileceğimi planlıyorum.

Bu çalışmaların hepsini site adresinize tıklayıp 10 dakikalık bir inceleme yaparak gerçekleştirmek mümkün değildir. Sitenizi detaylı incelemeden taktik vermeye çalışan kişi ancak kafadan atmış olur.

Daha genel sorularınız varsa yardımcı olmaya çalışırım.
Hızlı PM Gönder
Gönder
7.02.2015, 00:50 8 (permalink)
silver2941
silver2941 Üye
  • Üyelik Tarihi20.06.2011
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar193
www.kocaeli5n1k.com yerel bir haber sitesi için nasıl bir seo çizelgesi önerirsiniz birde seo eksikleri var mı teşekkür ederim
Hızlı PM Gönder
Gönder
7.02.2015, 02:10 9 (permalink)
Black+
Black+ Üye
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar22

... yerel bir haber sitesi için nasıl bir seo çizelgesi önerirsiniz birde seo eksikleri var mı teşekkür ederim

Bir önceki mesajımda yazdığım gibi bu şekilde sitelere özel seo önerilerinde bulunmayı doğru bulmuyorum. Çünkü çok sayıda verinin incelenmesi gerekir. Ve bu işlere iyi zaman ayırılması gerekir.

Fakat sitenize hızlıca göz attım ve kopya içerikler olduğunu gördüm. Örneğin Toki ile ilgili bir habere baktım haberler.com ve başka sitelerde yayınlanmış. Bu tür otoriter sitelerde yayınlanan haberleri olduğu gibi sitenizde yayınlamamalısınız. Kopya içeriklerin ne kadar süredir sitenizde yer aldığını ve toplam içeriğe oranını bilmiyorum ama siteniz bundan dolayı çoktan Panda filtresine girmiş olabilir.

Bir diğer konu da bu site sizin için önemli mi. Eğer öyleyse sitenizden tanıtım yazıları satmamalısınız. Çünkü yazılardan özellikle kalitesiz sitelere yaptığınız link çıkışları sitenizin performansını önemli ölçüde düşürebilir.

Haber siteleri için önemli olan haberi herkesten önce duyurmaktır. Serkantkar hocanın bu konuda yazısı vardı kalite ikinci plandadır diyordu. Yani bu siteler farklı bir algoritmanın süzgecinden geçiyor ve sıcak aramalarla ilişkileri tespit edilip üst sıralarda yer alırlar. Öyleyse siz hitinizi arttırmak için ve haberleri hızlı duyurmak için kendinize iyi kaynaklar bulmak için kafa yormalısınız. Kocaeli diye bir Google alert de oluşturabilirsiniz. Bunu sosyal medyada da yapabilirsiniz. Kim nerede bu ille ilgili neler konuşuyor haberiniz olur. İlgili kelimeleri takip edip kendi haberlerinizi bile oluşturabilirsiniz.

Önemli olan hız ve istikrardır. Bunu başarabilirseniz haber sitesinin başka pek bir ek desteğe ihtiyacı olmaz.
Hızlı PM Gönder
Gönder
7.02.2015, 02:36 10 (permalink)
tgrl5000
tgrl5000 Üye
  • NeredenAntalya Şubesi
  • Üyelik Tarihi6.10.2014
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar9
Merhabalar çok güzel bir uygulama yapmışsınız teşekkürler öncelikle.
Soruma gelecek olursak;
Heading etiketleri hakkında 1 sitede
en fazla 1 h1 etiketi
en fazla 2 h2 etiketi
en fazla 4 h3 etiketi olmalı diyorlar.
Devamı değişiyor.Genelde tüm seo dan bahseden sitelerde bu şekilde anlatılıyor.Ancak ben yaptığım incelemeler doğrultusunda bunların yalan olduğu kanatine vardım.Çünkü bunu söyleyen her siteyi incelediğimde h2 ya da h1 etiketleri uçmuş.Tüm konuların başlıklarını h1,h2 arasında yazmışlar.Şunu gördüm ki bunu yapan sadece seo siteleri de değil.Google da yüksek sıralarda olan siteleri gördüğümde aynı şeyi yapmışlar.Siz bu heading etiketleri hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Hızlı PM Gönder
Gönder
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Seçenekler