astropaykartsatis.net
User Tag List

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa
16.11.2010, 14:07 1 (permalink)
zubar
  • Üyelik Tarihi25.09.2010
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar1,313
tk uzantılı domainleri almayın çünkü... #permalink (permalink)
bildiğiniz üzere tk uzantılı domainler tüm dünyada bedavayken bizde ücretlidir.gerçi ucuz ama ucuz etin yahnisi yava olur misali tk domainler başınıza iş açabilir .nasıl mı ?şöyle efendim:

malum webmaster adam site yapar çeşitli reklam yollarıyla parak azanır.olmadı sitesini bir zaman sonra çeşitli nedenlerle satar (satabilir)

işde bizim için tk domainlerde sıkıntı burada başlıyor. tk uzantılı domainlerin whois bilgileri değiştirilemiyor. yani domaini kim kaydettiyse onun ismi sürekli kalıyor. isimtescil üzerinden kaydettiğim daha sonra başkasına verdiğim bir domain hala benim üzerime görünüyor.ve adam siteyi ***** site yapmış.isimtescile telefon açtım gerekli bilgileri verdim ama hala bir düzeltme yapılmamış. domainin bulunduğu panel başka kişi adına olmasına rağmen domain benim adıma görünüyor.

sonuç olarak tk domainler ilk bir kaç gün içinde kaydeden bilgileri değiştirilmezse bir daha değiştirilemiyor. o yüzden ne gereği var tk almanın. gidin bir dolara info uzantı alın daha iyi. he gerçek bir domain infolar.tk nin ne ne olduğunu ben hala anlamadım.
Hızlı PM Gönder
Gönder
16.11.2010, 14:26 2 (permalink)
abuz89
  • NeredenSamsun Şubesi
  • Üyelik Tarihi30.03.2010
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar2,405
bilgilendirme için sağ olasın...
Hızlı PM Gönder
Gönder
16.11.2010, 15:44 3 (permalink)
Metallica
  • Üyelik Tarihi11.05.2007
  • Yaş29
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar152
tk oldum olası sevmiyorum info daha iyi ama millet tk alıyor
Hızlı PM Gönder
Gönder
16.11.2010, 15:47 4 (permalink)
zubar
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar1,313
bende de bir kaç tane var ama artık almıyorum.bu özelliğini bilsem hiç almazdım
Hızlı PM Gönder
Gönder
17.11.2010, 01:35 5 (permalink)
rapmurtix
  • Üyelik Tarihi13.07.2010
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar36
bugüne kadar hiç tk reglemedim.bunu öğrendiğim iyi oldu teşekkürler bundan sonra da reglemem.
Hızlı PM Gönder
Gönder
17.11.2010, 03:43 6 (permalink)
0nur
  • Üyelik Tarihi9.07.2010
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar199
bu özelliği bilmiyordum uyardığın iyi oldu
Hızlı PM Gönder
Gönder
17.11.2010, 06:27 7 (permalink)
webmasterciler
  • Neredenİzmir Şubesi
  • Üyelik Tarihi21.09.2010
  • Yaş32
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar566
Dostum Saol İzninle Kendi Forumumda Yayınlıcam herkez Biliçlensin Teşekkürler Kaynak Burasıdır çok Saol Ne Adiler Var

***** Sitesi bende Açarım Ama Allah Korkusu Olan Açmaz Diğer Dünyada Yandım Evlam Su
Hızlı PM Gönder
Gönder
17.11.2010, 18:48 8 (permalink)
TurKishPoweR
  • Üyelik Tarihi13.11.2010
  • Yaş25
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar11
Bilgilendirme için sağol..
Hızlı PM Gönder
Gönder
18.11.2010, 11:07 9 (permalink)
lbrk
  • Üyelik Tarihi22.02.2010
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar175

işde bizim için tk domainlerde sıkıntı burada başlıyor. tk uzantılı domainlerin whois bilgileri değiştirilemiyor. yani domaini kim kaydettiyse onun ismi sürekli kalıyor. isimtescil üzerinden kaydettiğim daha sonra başkasına verdiğim bir domain hala benim üzerime görünüyor.ve adam siteyi ***** site yapmış.isimtescile telefon açtım gerekli bilgileri verdim ama hala bir düzeltme yapılmamış. domainin bulunduğu panel başka kişi adına olmasına rağmen domain benim adıma görünüyor.

arkadaşım .tk domainlerde ülkemizdeki diğer domainler gibitüm özelliklere sahiptir. Yani bilgileri değiştirilebilir. Ama firma giripte müşterinin izni olmadan bilgileri değiştiremez. Sen domaini satmadan önce bilgileri değiştirmek isteyipte değiştirememiş olsaydın firma buna müdahale ederdi. Ama domain senden çıkmış, neden senin istediğini yapsınlar. Savcılığa gidersin domain sahibi hakkında şikayette bulunursun benim adımı kullanıyor diye, bu olayda hata senin lütfen diğer arkadaşlarıda yanlış bilgilendirme. !TK domainlerin bilgileri değiştirilebiliyor.!
Hızlı PM Gönder
Gönder
18.11.2010, 13:46 10 (permalink)
zubar
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar1,313

arkadaşım .tk domainlerde ülkemizdeki diğer domainler gibitüm özelliklere sahiptir. Yani bilgileri değiştirilebilir. Ama firma giripte müşterinin izni olmadan bilgileri değiştiremez. Sen domaini satmadan önce bilgileri değiştirmek isteyipte değiştirememiş olsaydın firma buna müdahale ederdi. Ama domain senden çıkmış, neden senin istediğini yapsınlar. Savcılığa gidersin domain sahibi hakkında şikayette bulunursun benim adımı kullanıyor diye, bu olayda hata senin lütfen diğer arkadaşlarıda yanlış bilgilendirme. !TK domainlerin bilgileri değiştirilebiliyor.!

saçma sapan boş boş konuşma.dediğin mantıklı mı acaba senin?domain benden çıkmışmış da neden değiştirilecekmişmiş de...

arkadaşım diğer webmaster sitesi r10 da bu domainin satışı yasak sebebi de kayıt eden bilgilerinin bir daha değiştirilememesi gösterilmiş.

isimtescile mail at sor alacağın yanıt şudur: şuan için tk Alan Adı (domain) bilgisi gizleme (whois protect) ve değiştirme yapılamamaktadır.
Hızlı PM Gönder
Gönder
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Seçenekler