astropaykartsatis.net
User Tag List

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
2.11.2010, 14:47 1 (permalink)
abuz89
  • NeredenSamsun Şubesi
  • Üyelik Tarihi30.03.2010
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar2,405
***** alan adının önündeki son engel! #permalink (permalink)
Yalnızca ***** sitelerin barınacağı .xxx alan adı, onaylanmadan önce önündeki son engeli de aşmaya hazırlanıyor. ICANN alan adını onaylamadan önce Resmi Danışman Komitesi'ne(GAC) başvurdu.

GAC daha önceleri yalnızca ***** içeriğin yer aldığı alan adlarına pek de sıcak bakmamasıyla biliniyor. Ancak alan adını kayıt ettirmek isteyen ICM Registry isimli şirket şirket, bu konuda bir sorun olmayacağını düşünüyor. ICM başkanı Stuart Lawley , GAC'a yapılan danışmanın yalnızca bir formalite olduğunu düşünenlerden.

GAC, Ağustos ayında yayınladığı açıklamayla böyle bir alan adının internette doğuracağı sonuçlardan bahsetmişti. Komite, .xxx alan adının çoğu ülkede sansürleneceğini ve alternatif alan adlarının türeyerek internette bir parçalanma yaşanacağını düşünüyor.
Hızlı PM Gönder
Gönder
2.11.2010, 15:33 2 (permalink)
Oğuz
Oğuz Platin Üye
  • Neredenİstanbul Şubesi
  • Üyelik Tarihi30.03.2010
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar2,715
valla çok iyi olur ya . adam örnek bi ***** sitesi açıyor adres şöyle mesela atıyorum xedfw.com internette farklı içerik olduğunu söylerek yayınlıyor . kimse bilemiyor normal bir site gibiymiş geliyor yani adında herhangi bi ***** anlam taşımıyor giriyoruzki bildiğimiz ***** içerikli site , bence .xxx adlı alan adı altında toplanması gayet iyi olacaktır . teşekkürler haber için
Hızlı PM Gönder
Gönder
2.11.2010, 16:11 3 (permalink)
umit_agdeniz
  • Üyelik Tarihi21.05.2010
  • Yaş29
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar768
evet kms'e katılıyorum,aslında ben habere de katılıyorum
Haberde katıldığım nokta:
ülkeler kapatmak için tek tek site aramaya gerek duymadan direk .xxx'i bloklayabilir
Kms'de katıldığım nokta:
Daha derli toplu olur internet,kullanıcı siteye girmeden ***** içerik olup olmadığını anlar,ona göre girer veya girmez
Hızlı PM Gönder
Gönder
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Seçenekler