astropaykartsatis.net
User Tag List

Like Tree1Likes

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
Toplam 8 Sayfadan 2. Sayfa
6.05.2010, 22:05 11 (permalink)
Ruh Kanseri.
Ruh Kanseri. Ruh Kanseri.
  • NeredenAntalya Şubesi
  • Üyelik Tarihi19.07.2008
  • Yaş32
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar10,002
örneğini aradım ama büyük ihtimalle silinmiş veya ad değiştirmiş geçen sene görmüştüm kişisel günlük bölümünde... neyse, editörlerimiz pırlanta gibidir...
Hızlı PM Gönder
Gönder
6.05.2010, 22:24 12 (permalink)
osahin
  • Üyelik Tarihi8.10.2006
  • Yaş37
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar3,078
Şimdi bu kadar yazdım inan yazdığıma pişman oldum, bu kadar konuştuğumuz şeyler bir yıl önce rast geldiğin bir sayfa içinmiydi?
Hızlı PM Gönder
Gönder
6.05.2010, 23:07 13 (permalink)
Ruh Kanseri.
  • NeredenAntalya Şubesi
  • Yaş32
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar10,002
osahin bunun 1 yıl öncesi 2 yıl öncesi olamaz
araştırdım ve o dediğim çocuk sitesine benzer sitemynetten alınmış vb siteleri buldum
http://site.mynet.com/ageboy/ bunu açıkla, bu sitenin ne gibi bi amacı olabilir, heryerde sayfa sayfa dmoz yönergelerine uymuyorsanız siteniz eklenmez deniyor metalarınızı desc eklemezseniz siteniz eklenmez deniyor bu sitede bana meta gösterir misin ? Böyle bi siteyi dmoz editörleri nasıl ekleyebilirler
ve bu --> http://www.inanc.8m.com/ sitenin son güncelleme tarihi 2008! bu editörler uyuyor mu? neden güncel olmayan bi siteyi 2 senedir listeleyebiliyorlar?
bunlar sadece bi bölümden alınmış linkler binlerce site var...
Hızlı PM Gönder
Gönder
6.05.2010, 23:11 14 (permalink)
osahin
  • Üyelik Tarihi8.10.2006
  • Yaş37
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar3,078
Bak o sayfa http://www.dmoz.org/World/T%C3%BCrk%...el_Sayfalar/A/ kategorisinde yer alıyor ve kişisel bilgilerden başka birşey bulunmuyor. O sayfanın dizine eklenme nedenleri olarak şunlar söylenebilir.
1. O kişiye ait eşi benzeri olmayan bilgiler, yani birisi onu ararsa o sayfa aracılığı ile ulaşabilir genel bir bilgi yada başka birşey değildir.
2. Kişisel ve eşi benzeri olmayan çalışma örnekleri, webi doğru amaç ile kullanan bir sayfa o süslü püslü olması gerekmiyor yada para ödeyipde host domain alması gerekmiyor. Meta, description diye bir kural yok ben hiç rastlamadım siz gördüyseniz banada söyleyebilirsiniz.

2. verdiğin örnek ise aynı gerekçeler ile eklenebilir durumda, ne zaman güncellendiği dmoz editörlerini ilgilendirmezki. Birçok site bot ile oluşturulan içeriği güncel bilgi olarakmı görüyorsunuz? Her iki siteninde eklenmemesi için bir sebep göremiyorum ben.
Hızlı PM Gönder
Gönder
6.05.2010, 23:15 15 (permalink)
Ruh Kanseri.
  • NeredenAntalya Şubesi
  • Yaş32
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar10,002
işte bu kadar...
söyleyeceklerim bitti.
Hızlı PM Gönder
Gönder
7.05.2010, 10:25 16 (permalink)
EnkaZ
EnkaZ Moderatör
  • NeredenBatman Şubesi
  • Üyelik Tarihi10.01.2008
  • Ticaret Sayısı2
  • Mesajlar1,748
Son zamanlarda benimde karşılaştığım ve gözlerimde tanık olduğum şeyler var Dmoz'la ilgili. Çoğu arkadaşlarımız sahte Dmoz Profili oluşturup editör başvurusu yapıyor ve ilginç olan şuki bu başvurularda kabul ediliyor. Bu başvuru yöntemini yapanlarda sırf kendi sitelerinin kategorisinde editör başvurusu yapıp, öncelikle kendi sitelerini kaydediyorlar. ( çok kişi var isim vermekte anlamsız şuan )
Şu aşamada o adamdan ne beklersin ki? Düzgün iş çıkartmasını mı ? Herkese faydalı olmalısını? Keyfi müdahale yapmamasını mı?
NOT: Tabi bu söylediklerim bütün editörler için geçerli değil. İşini gerçekten kaliteli yapan insanlarda var. ( Artık hangileri size denk gelirse )

Mesela adam dmoz'a sahte bir profille editör oluyor ve gıcık olduğu kişilerin sitelerini dmoz'a eklemiyor. Bunlarıda çok fazla gördüm. Bir çoğunuda şikayet ettim. Tekrardan Dmoz'a farklı bi profille gene editör oldular. O yüzden burda bide şanş mevzusu var. Adaletli ve kaliteli sayfadan anlayan bir editöre denk gelirseniz, sayfanızda kriterlere uyarsa.... (ne ala) sahte profille ve sırf dmoz'a editörüm diye hava atan birilerine denk gelirsenizde.....

Selametle...

Yeni Nesil SEO
Hızlı PM Gönder
Gönder
7.05.2010, 12:28 17 (permalink)
KATILSANA
  • Üyelik Tarihi21.11.2005
  • Yaş41
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar1,631
Site eklenmesi konusunda bir not düşmek isterim.
Sitenin özgünlüğü demek, sitenin aman aman 300-500 sayfadan oluşması demek değil. Yalnızca ana sayfa veya birkaç sayfadan oluşan ama tam anlamıyla çalışan linklere sahip, site içeriğine uygun ve kullanılabilir bilgiler barındıran, google hedeflenerek spam yapılmamış, rahatsız edici reklamlar uygulanmamışsa; cümlenin başında da belirttiğim gibi bir iki sayfası olan siteler dahi kabul edilebilir.
Hızlı PM Gönder
Gönder
7.05.2010, 20:28 18 (permalink)
sakila
  • Üyelik Tarihi1.05.2010
  • Yaş29
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar13
bir adet kişisel sitem var tam anlamıyla özgün spam yok neden kabul edilmiyor merak ettim. tasarıma kadar özgün olan bir site içersinde Atatürkçü düşünce derneği bannerı hariç reklam, banner ve hatta link değişimi dahi bulunmayan bu site kabul edilmiyorsa koyverin bu arada bende 2006 gibi editördüm gayet seçici davranıyordum ama hakedenede değerini veriyordum şimdilerde bu işin cılkı kaçmış..
Hızlı PM Gönder
Gönder
8.05.2010, 00:37 19 (permalink)
erdjan
  • Üyelik Tarihi30.04.2008
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar461
depresan kardesim !!

Kusra bakma ben seninle ayni fikirde ve düsüncede degilim. Niye dersen bizim siteyi 3 yildir dmoz'a kayit ettirmek için ugrasiyorum. Ama ne var ki, Bizimkisinden daha (kötü demek gelmiyor içimden ama) verimsiz siteleri eklemisler..

Adamlara yaklasik 3 ay icerisinde basvuru yaptim. Ama ne var ki, sonuç basarisiz daha geçen hafta aklima geldi.Dedim yine sansimi deneyiyeyim ama inan editörlerimizi pirlanta gibi olabilirsiniz. Ama birazcik webmaster arkadaslarimizin da hakkini yememek lazim. Çünkü nede olsa bu bizler için veya google aramalarinda gelirler konusunda etkili oldugu görüsündeyim..

Ama tek bir söz diyecegim... "Inan, dos dogru ol"

sanirim ne demek istedigimi iyi anladiniz.. Basarilar dilerim...
Hızlı PM Gönder
Gönder
8.05.2010, 01:06 20 (permalink)
Ruh Kanseri.
  • NeredenAntalya Şubesi
  • Yaş32
  • Ticaret Sayısı0
  • Mesajlar10,002
erdjan kardeş, bende onu anlamaya çalışıyorum

Ama ne var ki, Bizimkisinden daha (kötü demek gelmiyor içimden ama) verimsiz siteleri eklemisler..

bak işte bu
ama buna da bi cevapları var her zaman

1. O kişiye ait eşi benzeri olmayan bilgiler, yani birisi onu ararsa o sayfa aracılığı ile ulaşabilir genel bir bilgi yada başka birşey değildir.
2. Kişisel ve eşi benzeri olmayan çalışma örnekleri, webi doğru amaç ile kullanan bir sayfa o süslü püslü olması gerekmiyor yada para ödeyipde host domain alması gerekmiyor.

Hızlı PM Gönder
Gönder
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
Toplam 8 Sayfadan 2. Sayfa
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Seçenekler