User Tag List

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
8.06.2012, 11:39 1 (permalink)
Elazığlı168
 • Üyelik Tarihi26.10.2007
 • Ticaret Sayısı1
 • Mesajlar221
Sunucu & VPS & VDS Optimizasyon Hizmeti - www.sunucuoptimizasyon.com #permalink (permalink)
Sunucu Optimizasyonu nedir?

Web sunucularının performansını etkileyen en önemli husus yazılımlardır, bu yazılımların sunucu donanımı, sunucu içerisinde yayın yapacak web sitelerinin durumuna göre seçilmesi ve konfigüre edilmesi sunucu optimizasyonu kavramını tanımlar. Başarılı bir sunucu optimizasyonu ile sunucu kaynakları minimum seviyede kullanılır, sunucu performansı artar, çıkabilecek sürpriz problemlerin oranı minimuma iner.

Hakkımızda...


7500 üstünde fiziksel ve sanal sunucu optimize referansı, %95 başarılı operasyon oranı, 10 yıllık uygulama tecrübesi, onlarca farklı çözüm senaryosu.

Yaptığımız optimizasyon işlemleri bize özel olup başka bir firma yada kişi tarafından yapılabilmesi mümkün değildir.
Optimizasyon işlemleri sadece Cpanel kontrol paneline sahip dedicated, vds ve vps sunuculara yapılmaktadır, diğer kontrol panelli sunuculara destek verilmemektedir.

www.sunucuoptimizasyon.com

Çözüm üretebildiğimiz konular...
+ Aşırı işlemci kullanımı
+ Aşırı bellek kullanımı
+ Yavaş açılan sayfalar
+ Sunucu Analizi
+ Http get hedefli saldırılar
+ Sunucu seçimi
+ Sunucu taşıma/migrasyon
+ Yedekleme

Neler yapıyoruz...

***Sunucular konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan müşterilerimize doğru sunucu seçimi ve sıfırdan sunucu yapılandırmasıyla anahtar teslim şekilde hizmet sağlayabilmekteyiz.

Webserver Optimizasyonu

+ Litespeed Kurulum - Optimizasyonu
+ Apache - PHP-FPM Optimizasyonu
+ Apache - Nginx Proxy - PHP-FPM Kurulumu ve Optimizasyonu *
+ HTTP/2 ALPN-h2 - HSTS - Gzip Aktivasyonu
+ Memcache ve Memcached Kurulumu (İsteğe bağlı)

* Proxy nginx yapılandırması timthumb veya benzeri özel rewrite kuralları içeren bazı modülleri desteklememektedir. Sitenizde resim boyutlandırma için timthumb veya benzeri özel rewrite kuralları olan modüller kullanıyorsanız çalışmayabilir.

Webserver optimizasyonu web siteleriniz oluşturacağı php sorgularının sunucu kaynaklarını en az şekilde kullanmasını, aynı zamanda web sitelerinizin erişim sürelerinin iyi seviyeye gelmesini hedeflemektedir, ayrıca gelebilecek ufak çaplı http flood saldırılar için webserver tarafında düzenlemeler yapılmaktadır. Sunucu, scriptler ve sitelerin yoğunluk durumuna göre tarafımızdan uygun webserver seçim ve ayarlaması yapılmaktadır.


Mysql Optimizasyonu

Sunucunuzda yayın yapan sitelerin veritabanı kullanımı ve mevcut sunucu donanımına göre my.cnf düzenlemesi yapılmakta, mysql temp alanı disk üzerinden bellek üzerine alınmaktadır.
İhtiyaç olması durumuna mysql versiyonu güncelleme işlemide yapılmaktadır. Bunun dışında sunucuda yayın yapan ve problemli sql sorgularına sahip olan web siteleri raporlanıp sunucu sahibine bilgi verilmektedir.

Mysql optimizasyonunu amacı düzenli sorguların önbelleğe alınarak ihtiyaç halinde tekrar sorgu yapılmadan önbellekten geri okunması buna bağlı olarak mysql servisinin işlemci üzerindeki yükünün düşürülmesidir.

Güvenlik Optimizasyonu

Sunucu üzerinde kritik önem arz eden, root dizinine geçiş, hesaplar arası geçiş, cgi-perl çalıştırma gibi faaliyetlerin engellenmesi amacıyla yapılan giriş seviyesi ayarları içermektedir.

Mod_userdir düzenlemesi
Open_basedir düzenlemesi
Mod_security düzenlemesi
Php.ini düzenlemesi
Exec-Symlink,Perl,Cgi kontrolü
Sistem ve kullanıcı taraflı dizinlerin chroot kontrolü düzenlemesi
CXS Exploit Scanner kurulum ve optimizasyonu (Shell ve exploitler için %90 çözüm oranı) (Lisans almanız gerekir) (Cxs kurulum ve ayarları için ek ücretlendirme yapılmaktadır)
Mysql remote yasaklama
Ssh port değiştirme
Açık barındırabilecek php versiyonlarının kontrolü ve buna uygun php derlemesi.
İsteğe bağlı olarak belli limitlere kadar zararlı dosya (shell) taraması
Rootkit kontrolü

HATIRLATMA: Güvenlik optimizasyonu konusunda herhangi bir garanti verilmemekte olup, yapılan ayarlamalar sadece oluşabilecek riskleri azaltmak amaçlı yapılan giriş seviyesi ayarlamalardır. İleri seviye güvenlik optimizasyonu için cloudlinux/cagefs veya cxs exploit scanner yazılımları gerekmektedir. Script kaynaklı olabilecek açıklarda güvenlik optimizasyonunun başarımının düşük olacağını müşteri kabul etmiş sayılır, rootlanmış ve ciddi oranda hack faaliyetleri olan sunucularda, sunucu formatlanmadan işlem yapılmamaktadır.

Ekstra ücretsiz düzenlemeler

Cpanel ayarlarının düzenlenmesi
Gereksiz servis kontrolü
Log rotation servislerinin düzenlenmesi
Otomatik yedekleme konfigürasyonu
Yazılımsal firewall kurulumu
DNS-FTP-SSH servislerinin kontrolü
Genel sistem güncellemelerinin yapılması

***Yaptığımız optimize işlemleri sonrasında sunucunuzun performansında hiçbir değişiklik olmaz ise 3 gün içinde tüm işlemleri geri alıp para iadesi yapmaktayız*** (Script veya donanım-network gibi tarafımızla ilgisi olmayan durumlar haricinde)

HATIRLATMALAR:
+ Tüm işlemler Cpanel kontrol paneline sahip sunucu, vps ve vdsler için uygulanmaktadır. Optimizasyona uygun olan sunucular için ödeme işlem öncesinde alınır, sonrasında sunucu işlem sırasına dahil edilir, yoğunluk durumuna göre işlemler 4-24 saat arasında tamamlanır.
+ Mail servisleri ile ilgili problemler, spam sorunları gibi konularda kesinlikle hiçbir uygulamamız ve desteğimiz bulunmamaktadır.
+ Optimizasyon çalışmaları gtmetrix, google pagespeed v.b. sentetik test yazılımlarında alacağınız puanlar için garanti vermemektedir.
+ Sunucuoptimizasyon.com üzerinden sunucu, vps, vds, reseller, host satışı yapılmamaktadır.
+ Optimize işlemlerinin başarımı sunucu / vps donanımı, özellikle vps-vds sunucularda ana makinaya açılan vps-vds sayısı, scriptler, hit durumu gibi birçok nedenle birebir ilişkilidir hiçbir hizmetimizde %100 garanti vermemekteyiz, işlemlere başlanmadan önce sunucu incelenecektir, optimizasyona uygun olmayan sunucular için işlem yapılmayacaktır.
+ Sunucu optimizasyon işlemlerinin ileriye dönük verimli olabilmesi ve güvenlik riski yaratabilecek yeni durumların tespit ve onarımı için 4-6 ayda bir bakım hizmeti almanız önerilmektedir.
+ Sunucu optimizasyon işlemleri içerisinde layer 7 http-get botnet saldırılar için herhangi bir düzenleme yapılmamaktadır. Bu tür saldırılar için ayrıca "ddos filtreleme" hizmeti satın almanız gereklidir.
+ Optimizasyon işlemlerimiz instagram, twitter v.b. takipçi scriptleri için uyumlu değildir. Bu tür scriptlerin olduğu sunucularda işlem yapılmamaktadır.
+ Ödeme süreçlerinde tarafımızı mağdur eden veya destek sistemimizi suistimal eden kişi yada firmalar hizmet kara listesine alınır, bu kişi yada firmalara hiçbir hizmet verilmez.
+ Optimizasyon işlemleri size hiçbir zaman sitelerinizin yedekleri konusunda bir garanti vermemektedir, işlem yapılan sunucuda sonradan meydana gelebilecek bir disk arızası, dosya sistemi hasarı, cpanel kaynaklı yedekleme problemleri veya müşteri kaynaklı yaşanan güvenlik zaafiyetlerinde oluşacak veri kaybından ve yedeklerden sunucu sahibi sorumludur.

ÖNEMLİ: Optimizasyon işlemleri sonrası, optimizasyon kaynaklı oluşabilecek problemler için destek süremiz 5 gündür, bu süre sonrasında teknik destek almak isterseniz, talep ettiğiniz işleme göre ayrıca fiyatlandırma yapılacaktır. Destek kapsamı sadece sunucu taraflı fark edilmiş problemlerin giderilmesini kapsamaktadır, site scriptleri ile ilgili konularda yazılımsal destek sağlanmaz. Uzun süreli veya aylık destek şeklinde hizmet verilememektedir, işlemler tek seferlik paketler halindedir.
Hizmetimizi tercih eden müşterilerimiz bu maddeleri kabul etmiş sayılır.

Ekstra ücretli işlemler

+ Optimizasyon harici problemlerin giderilmesi
+ Sunucular arası site aktarımı
+ Büyük boyutlu veritabanlarının restore edilmesi
+ Vmware esxi sanallaştırma kurulumu-vds bölümleme, os kurulumu
+ Cloudlinux-Cagefs-Kernelcare kurulum yapılandırması
+ Geoip, Redis, Phalcon, FFmpeg, imagick, getcomposer, elasticsearch kurulumu
+ Cxs Exploit Scanner Kurulum ve Ayarları
+ Windows Server 2016 RDP kurulumu (Upload-Download amaçlı)(180 gün lisanslı)

******************************DDOS FİLTRELEME HİZMETİ


Bu hizmette http-get/flood türü saldırılar için engelleme veya hafifletme işlemi uygulanmaktadır.


Ddos filtreleme hizmeti optimizasyon hizmetlerinden ayrı olarak sunulan bir hizmettir, standart optimizasyon işlemleri içerisinde ddos filtreleme hizmeti bulunmamaktadır. Sunucuya gelen saldırı tür ve boyutuna göre gerekli incelemeler yapıldıktan sonra fiyatlandırma yapılmaktadır. Farklı tür ve boyuttaki saldırıların engellenmesi veya hafifletilmesi için ayrı ayrı fiyat belirlenmektedir.

NOT: Bu hizmet optimizasyon hizmetine dahil değildir.

*******************

www.sunucuoptimizasyon.com

Ücretlendirme, detaylar ve ön inceleme için info (at) sunucuoptimizasyon.com mail adresimizle iletişim kurabilirsiniz.

Yoğunluk durumumuza göre bazı dönemlerde yeni iş alımı yapılamamaktadır.

Verilen hizmetler için işlem ücretlerine %18 kdv eklenerek fatura kesilmektedir. Faturanızı pdf olarak mailinize veya alıcı ödemeli olarak kargo ile adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz. Tarafımızdan kara listeye alınmış firmalar üzerinde çalışan sunucular için çalışma yapılmamaktadır.

(Telefon desteğimiz yoktur, tüm görüşmeler yazılı olarak yapılmaktadır, hızlı iletişim için lütfen mail adresimizi kullanınız)
Ön görüşme sonrası skype üzerinden iletişim sağlanabilecektir. Pazar günleri çalışmamaktayız.


*******************

Firma Bilgileri

Dilara Net Bilişim ve Danışmanlık Hizmetleri
İstiklal V.D.
Vergi No: 7530307***
ESO Ticaret Sicil No: 33/1478**
Oda Sicil No: 2437
http://www.sunucuoptimizasyon.com
info@sunucuoptimizasyon.com

*******************
Hızlı PM Gönder
Gönder
Alıntı ile Cevapla
11.12.2012, 00:42 2 (permalink)
Elazığlı168
 • Üyelik Tarihi26.10.2007
 • Ticaret Sayısı1
 • Mesajlar221
Merhaba sevgili iyinet üyeleri.

Sunucuoptimizasyon.com artık cpanel.net servis partnerleri arasına katılmıştır.


http://applications.cpanel.net/categ...hm-developers/
Hızlı PM Gönder
Gönder
Alıntı ile Cevapla
8.04.2013, 23:41 3 (permalink)
MuratS
MuratS Üye
 • Neredenİstanbul Şubesi
 • Üyelik Tarihi22.05.2006
 • Yaş42
 • Ticaret Sayısı0
 • Mesajlar118
Bizede desteklerinden ötürü teşekkür ederiz arif arkadaşıma...
Hızlı PM Gönder
Gönder
Alıntı ile Cevapla
8.04.2013, 23:43 4 (permalink)
Elazığlı168
 • Üyelik Tarihi26.10.2007
 • Ticaret Sayısı1
 • Mesajlar221

Bizede desteklerinden ötürü teşekkür ederiz arif arkadaşıma...

Rica ederim abi her zaman
Hızlı PM Gönder
Gönder
Alıntı ile Cevapla
9.04.2013, 01:52 5 (permalink)
ImSorry
ImSorry Üye
 • NeredenBursa Şubesi
 • Üyelik Tarihi15.12.2012
 • Yaş32
 • Ticaret Sayısı0
 • Mesajlar68
Hayırlı işler arif hocam
Hızlı PM Gönder
Gönder
Alıntı ile Cevapla
9.04.2013, 02:07 6 (permalink)
Elazığlı168
 • Üyelik Tarihi26.10.2007
 • Ticaret Sayısı1
 • Mesajlar221

Hoşgeldiniz Arif hocam

Hoşbulduk, ben hep burdaydım
Hızlı PM Gönder
Gönder
Alıntı ile Cevapla
9.04.2013, 02:23 7 (permalink)
ImSorry
ImSorry Üye
 • NeredenBursa Şubesi
 • Üyelik Tarihi15.12.2012
 • Yaş32
 • Ticaret Sayısı0
 • Mesajlar68

Hoşbulduk, ben hep burdaydım

ben hoşgeldin demedim o zaman hani kanıtın hani kanıtın
Hızlı PM Gönder
Gönder
Alıntı ile Cevapla
9.04.2013, 03:09 8 (permalink)
Kaan
Kaan Üyeliği durduruldu
 • Neredenİstanbul Şubesi
 • Üyelik Tarihi16.03.2013
 • Ticaret Sayısı1
 • Mesajlar155
Arif usta, çok güzel bir haber bu ve gerçek'den taktir edilecek gibi muhteşem.

R10 Rumble Başarıların daim olsun.
Hızlı PM Gönder
Gönder
Alıntı ile Cevapla
23.12.2013, 14:41 9 (permalink)
AaRAdyOcU
AaRAdyOcU Üye
 • Neredenİzmir Şubesi
 • Üyelik Tarihi8.05.2013
 • Yaş40
 • Ticaret Sayısı0
 • Mesajlar25
Hayırlı Satışlar.
Hızlı PM Gönder
Gönder
Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
Şu an bu konuyu okuyan kişi sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok Cevap Yazma Yetkiniz Yok Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
BB code is Açık Smileler Açık [IMG] Kodları Açık HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Forum Kuralları
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Sunucu Hizmetleri Türkiye, İngiltere & Amerika Lokasyonlu Windows & Linux Vps ' ler.. sunucuhizmetleri VPS / VDS Hosting 0 14.11.2009 04:20
SatılıkDomainler www.onlinefb.com & FBTaraftar.NET&FBTaraftarORG&SkortahminORG berkingulay Domain 0 17.06.2009 20:55
Dhs- Q9300 & Q6600 Vps & Vds Uygun Fiyatlara DHS VPS / VDS Hosting 3 26.06.2008 02:24
DHS - Virtuozzo & Wmware VPS - VDS Kampanyası DHS VPS / VDS Hosting 0 15.05.2008 14:46

Forum Saati: 15:02. Zaman dilimi GMT +3 olarak ayarlanmıştır.
Powered by vBulletin™ Version 3.8.7
Copyright © 2018 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Kilo Nasıl Verilir btcfrm sihirlibardaklar.com instagram takipçi satın al