Tekil Mesaj gösterimi       Konu: Garanti SanalPOS
27.02.2005, 17:35 2 (permalink)
beynit
beynit Guest
  • Üyelik Tarihi
  • Ticaret Sayısı
  • Mesajlarn/a
Öncelikle almadan önce şunu söylemeliyim , garanti bankasında tanıdığın yok ise , POS'u alman çok zorlaşacaktır . Özellikle banka hesabının sürekli döngüde olup olmadığını yani garanti ile çalışıp çalışmadığını kontrol edicekler vs vs ..

Kurulum ücreti olarak 250$ alıyorlar , bu işe girmek için 250$'ı veriyorsun , daha sonra garanti bankası ortak ödeme sayfası denilen bir olay var . Buda 2checkout.com gibi , müşterin ödemeleri garanti bankası ortak ödeme sayfası üzerinden yapıyor . Bununda ücreti yıllık 50$.

İşlem başına alınan komisyon , şube ile yaptığın anlaşmaya göre değişiyor , Örnek verirsem %2 komisyon vererek ertesi gün ücreti alıyorsun .

Yani 100 YTL'lik bir işlem ertesi sabah senin hesabına 98 YTL olarak geliyor. 30 gün beklemek istersen komisyonlarda düşüyor . Ama dediğim gibi bu şubenin elinde . Şube ile aran iyi ise daha iyi oranlarla da yaptırtabilirsin.

KDV hiçbir zaman banka tarafından kesilmiyor , ama vergi ödeme zamanı geldiğinde , maliye hesaplarını kontrol ettiğinde burda bu kadar para var nerde bunun faturaları derse ozaman problem yaşarsın . O nedenle orda yapılan işlemlere ve özellikle tutarı fazla olan ücretlere KDV kesmek problem yaşamamak için iyi olucaktır.

Onun dışında zaten tüm API'leri banka sana sağlıyor , cgi , asp , asp.net gibi bir sürü komponentleri var . SSL seçiminide sana bırakıyorlar.


Başka aklına takılan varsa yardımcı olabilirim .
Alıntı ile Cevapla